Zamknij
REKLAMA

Na Pomorzu plaga nielegalnych automatów do gry. KAS interweniuje i rekwiruje

12:40, 03.03.2021 | hs za: KAS
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze pomorskiej KAS ujawnili 50 automatów do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Organizatorom gier na automatach grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna w wysokości 100 000 zł od każdego ujawnionego urządzenia.

16 lutego funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie w asyście Policji ujawnili nielegalny salon gier. W lokalu w Tczewie mundurowi ujawnili pięć automatów, na których urządzano gry wbrew rygorom ustawy. Po przeprowadzeniu eksperymentu tych urządzeniach ustalono, że gra prowadzona jest o wygrane rzeczowe lub pieniężne oraz w celach komercyjnych i zawiera element losowości.

17 lutego funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Słupsku wraz z lęborską Policją zabezpieczyli nielegalne automaty do gier. W jednym z bezobsługowych lokali w Lęborku mundurowi znaleźli dwa urządzenia służące do prowadzenia gier bez zezwolenia.

W kolejnych dniach funkcjonariusze pomorskiej KAS znaleźli następne nielegalne salony gier hazardowych. W sześciu lokalach w Gdańsku mundurowi zabezpieczyli 43 automaty i prawie 14 tys. zł w gotówce. Wobec trzech osób wszczęto postępowanie w sprawie uczestnictwa w nielegalnych grach hazardowych, a dwie zostały ukarane karą grzywny.

W sprawie ujawnień zostały wszczęte postępowania karne skarbowe. Ponadto Pomorski Urząd Celno – Skarbowy w Gdyni, przeprowadzi postępowania administracyjne w celu wymierzenia kary pieniężnej w wysokości 100.000 zł od każdego ujawnionego urządzenia, wynikającej z ustawy o grach hazardowych.

 

(hs za: KAS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%