Zamknij
REKLAMA

Największe w ostatnich latach ujawnienie środków farmaceutycznych w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim

10:24, 04.04.2021 | hs za: pomorskie.kas.gov.pl
Skomentuj
REKLAMA

Pomorska KAS zatrzymała 11 przesyłek pocztowych zawierających nielegalne środki farmaceutyczne. Przesyłki zawierające łącznie ponad 8 tysięcy tabletek zostały nadane w Wielkiej Brytanii dla odbiorcy z woj. pomorskiego.        

Funkcjonariuszka z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni pełniąca służbę w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim, która jest jeszcze w trakcie odbywania służby przygotowawczej, przeprowadziła kontrolę w sortowni przesyłek pocztowych. Rewizji poddała 11 przesyłek, które jak się okazało, zawierały środki farmaceutyczne w postaci tabletek.

Ze względu  na uzasadnione podejrzenie naruszenia art. 124 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, który stanowi, iż „Kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" zatrzymano łącznie 8.400 szt. tabletek  o  przybliżonej wartości 44 600 zł.

Orientacyjna wartość niezapłaconych podatków (cło, akcyza, VAT) to ponad 10 tysięcy złotych. 

(hs za: pomorskie.kas.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Lipa Lipa

1 0

No to formy nie będzie na lato 🤠🙄🙂 11:06, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%