Zamknij
REKLAMA

Zgwałcił i zamordował mieszkankę Oksywia. Co go czeka?

10:56, 04.04.2021 | hs za: gov.pl/web/po-gdansk
Skomentuj
REKLAMA

Zwłoki  kobiety  w  należącym  do niej  mieszkaniu  ujawnił  syn.

Ustalono, że kobieta ostatni raz była widziana 24 stycznia 2019 rok. Zrobiła zakupy. Po tym dniu rodzinie nie udało się z nią skontaktować.

W dniu 26 stycznia 2019 roku do mieszkania kobiety udał się syn. Po wejściu znalazł jej zwłoki.

Przeprowadzone na miejscu czynności wykazały, że śmierć kobiety  była wynikiem działania osoby trzeciej, a sprawca działał z pobudek seksualnych. 

Tego samego dnia  zatrzymano 31 letniego sąsiada kobiety.

Biegły z zakresu medycyny sądowej ustalił, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było uduszenie o złożonym mechanizmie w związku z założeniem  pokrzywdzonej   na głowę  foliowej reklamówki,  przewiązaniem  szyi oraz ust  kablem oraz  uciskiem szyi  rękoma.

Usłyszał zarzut

Mężczyzna usłyszał w  Prokuraturze Rejonowej w Gdyni zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem  i  w związku  ze zgwałceniem. Na wniosek prokuratora został  tymczasowo aresztowany przez Sąd.

Usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających. W trakcie  przeszukania zajmowanych i użytkowanych przez niego pomieszczeń   ujawniono  amfetaminę w ilości odpowiadającej 17  porcjom handlowym.

Akt oskarżenia  w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku w grudniu  2019 roku.

2021 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności 33 letniego mieszkańca Gdynia za zabójstwo 91 letniej kobiety.

Wyrok

Wyrok w tej sprawie zapadł 31 marca 2021 roku.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał oskarżonego winnym popełnienia przestępstwa zabójstwa w związku ze zgwałceniem. Z opisu czynu i jego kwalifikacji  wyeliminował działanie z szczególnym okrucieństwem.

Sąd podzielił stanowisko prokuratora i skazał mężczyznę na karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności. Orzekł również, że o warunkowe zwolnienie  będzie mógł starać się po odbyciu 30 lat kary.

Wyrok jest nieprawomocny.  

(hs za: gov.pl/web/po-gdansk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%