Zamknij
REKLAMA

Policjanci pracują nad sprawą oszustów działających metodą "na funkcjonariusza". 72 letnia gdynianka straciła blisko 55 tys. złotych

20:24, 10.04.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci prowadzą działania w zakresie bezpieczeństwa osób starszych. Działania przynoszą efekty i coraz mniej osób daje się oszukać przestępcom. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które ulegają metodom przestępców. Mundurowi przypominają, żeby nie wierzyć osobom obcym. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Funkcjonariusze policji w ramach gdyńskiej kampanii STOP każdego dnia działają na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Mundurowi przypominają, że oszuści wykorzystują empatię seniorów i chcą pozbawić ich wszystkich oszczędności. Niestety tak było w przypadku 72-letniej mieszkanki Gdyni.

Wczoraj około 17.00 zadzwonił do pokrzywdzonej mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji i powiedział, że jest organizowana akcja na oszustów wyłudzających pieniądze od ludzi. Następnie poinformował o przekierowaniu rozmowy do policjantki, która przekonała 72-latkę do spakowania wszystkich oszczędności do reklamówki. Seniorka postąpiła zgodnie z instrukcją i wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi przez okno. W ten sposób straciła blisko 55 tys. złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, zrobili oględziny miejsca i zajęli się sprawą. Obecnie mundurowi pracują nad ustaleniem i ukaraniem sprawców.

Przypominamy, że nigdy nie należy działać w pośpiechu. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%