Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj policjanci gdyńskiej drogówki kontrolują prędkość i trzeźwość kierowców

15:51, 28.04.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj policjanci gdyńskiej drogówki prowadzą działania, podczas których sprawdzają trzeźwość kierowców oraz prędkość, z jaką jadą. Celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości i kierowania pod wpływem alkoholu.

Od rana na gdyńskich ulicach trwają działania, podczas których mundurowi sprawdzają trzeźwość kierowców oraz prędkość, z jaką jadą. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przez cały dzień będą prowadzić wzmożone kontrole z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych.

"Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych wciąż jest przekraczanie dozwolonej prędkości i niedostosowywanie jej do panujących warunków pogodowych. Głównym celem działań jest zmniejszenie ilości wypadków spowodowanych nadmierną prędkością oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci w trakcie pracy będą sprawdzać również trzeźwość kierujących oraz zwrócą uwagę na stosowanie się do pozostałych przepisów." - mówi asp. Jolanta Grunert, Oficer Prasowy KMP w Gdyni.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek kierowców. Przypominamy, że amatorzy szybkiej jazdy muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%