Zamknij
REKLAMA

Poszukiwany kryminalista z międzynarodową przeszłością ukrywał się niedaleko Pucka

23:56, 30.04.2021 | hs za: kaszuby24.pl/foto Marek Gil
Skomentuj
REKLAMA

44 – letni mężczyzna, który był poszukiwany przez pomorskich policjantów oraz ich kolegów z Norwegii został zatrzymany w domku letniskowym nieopodal Pucka. Kryjówka kryminalisty została namierzona przez ścigających go stróżów prawa.

Za mężczyzną był wydany Europejski Nakaz Aresztowania, jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, obrót narkotykami oraz o ich produkcję. Zgodnie z norweskim prawem grozi mu kara 21-lat więzienia, w najbliższym czasie zapadnie decyzja o jego ekstradycji.

Jak mówią pomorscy policjanci, za 44 – letnim mężczyzną poszukiwania prowadził Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Mężczyzna był poszukiwany przez norweską Policję za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępczością narkotykową na terenie Norwegii. Dzięki ścisłej współpracy z policjantami z Biura Współpracy Międzynarodowej komendy głównej, kryminalni z Gdańska zdobyli informację, o tym, że poszukiwany przez nich mężczyzna jest podejrzany również o obrót narkotykami i produkcję 4,5 kg. amfetaminy – informuje Zespół Prasowy KWP w Gdańsku.

Ścigany często zmieniał adresy pobytu. Policyjne informacje wskazywały na to, że poszukiwany przebywał na terenie różnych województw, ukrywając się tam przed organami ściągania. 44 – latek był bardzo ostrożny i nieufny wobec obcych. – Ostatecznie kryminalni z komendy wojewódzkiej przy współpracy policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej ustalili miejsce w powiecie puckim, domek letniskowy, w którym mógł przebywać. Tam też doszło do jego zatrzymania – mówią policjanci.

Mężczyzna był zaskoczony widokiem policyjnych odznak i nie stawiał oporu. Stanął już przed obliczem prokuratora, a sąd zdecydował, że kryminalista z międzynarodową przeszłością, najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Według norweskiego prawa grozi mu kara 21 – lat więzienia. W najbliższym czasie zapadnie decyzja o jego ekstradycji.

(hs za: kaszuby24.pl/foto Marek Gil)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%