Zamknij
REKLAMA

Zabił, rozkawałkował i ukrył zwłoki. Usłyszał akt oskarżenia

13:11, 19.07.2021 | hs za: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku
Skomentuj
REKLAMA

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwo 23 letniej Pauliny, której rozkawałkowane zwłoki odnaleziono 30 kwietnia 2020 roku . Aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowe w Gdańsku 20 letniemu Patrykowi D. zarzucono dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, a następnie w celu ukrycia śladów przestępstwa i utrudnienia identyfikacji rozkawałkowanie zwłok i ich ukrycia.

Okoliczności sprawy

Pokrzywdzona   mieszkała  w Warszawie.  28 kwietnia  2020 roku  matka  zgłosiła jej zginięcie. Z informacji  przekazanych przez matkę wynikło, że  córka  w marcu  2020 roku wyjechała do Nowego Dworu Gdańskiego do swojego byłego chłopaka. Ostatni raz kontakt  nawiązała  8  marca  przesyłając wiadomość SMS.  Jak ustalono,  tego  dnia   jej  numer  logował się  na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Z  treści  wiadomości wynikało,  że  czuje potrzeb zajęcia się swoim życiem i dlatego czasowo zrywa kontakt.  Matka dziewczyny wątpiła, aby  wiadomość ta została napisana przez córkę.

W toku czynności poszukiwawczych były chłopak dziewczyny, który  początkowo  twierdził, że Paulina  po krótkim pobycie wyjechała, przyznał się do pozbawienia jej życia. Wskazał  również miejsce ukrycia  zwłok. 

Rozkawałkowane i zapakowane w worki zwłoki ujawniono w rejonie miejscowości  Piotrowo koło Nowego Dworu Gdańskiego. Przeprowadzone  badania DNA potwierdziły, że są  zwłokami  Pauliny.  

W toku sekcji zwłok biegły ustalił, że bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie.  Natomiast  do rozkawałkowania zwłok doszło  po śmierci.  Ustalenia  biegłego potwierdziły  wyjaśnienia Patryka D.

Motyw zbrodni

- Odnośnie motywu  zabójstwa Patryk D.  wyjaśnił, że Paulina  już wcześniej  miała myśli samobójcze, nie  radziła sobie w dorosłym życiu. Chciała aby pomógł  jej  umrzeć - informuje Grażyna Wawryniuk pf Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowe w Gdańsku.

W toku śledztw nie ujawniono jakiegokolwiek dowodu potwierdzającego wyjaśnienia oskarżonego.

Jak  wynika natomiast z ustaleń prokuratury,  najbardziej prawdopodobnym motywem  zbrodni  był motyw emocjonalny - zazdrość, która doprowadziła do eskalacji emocji.

Poczytalność

W toku śledztwa Patryk D.  został poddany   badaniom sądowo-psychiatrycznym. Biegli orzekli, że w chwili popełnienia czynu  był on poczytalny.

Oskarżony przebywa w  areszcie. 

Przestępstwo zabójstwa  zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.
 

(hs za: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%