Zamknij
REKLAMA

Pies z Gdyni wytropił amfetaminę w Wejherowie

09:49, 17.09.2021 | hs za: Policja Wejherowo
Skomentuj
REKLAMA

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W mieszkaniu zatrzymanego oraz garażu policjanci znaleźli substancje zabronione. Łącznie zabezpieczono prawie 2 kilogramy amfetaminy.

W policyjnych działaniach brali udział funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni z psem Edkiem, który jest przeszkolony do wykrywania narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z wejherowskiej komendy zatrzymali 20-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków.

Podczas przeszukania domu i terenu posesji część narkotyków policjanci znaleźli przy udziale funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni, wpieranych przez psa o imieniu Edek do wykrywania narkotyków.

Narkotyki schowane były w lodówce, w domu 20-latka, a pozostała część znajdowała się w garażu, m.in. w plastikowym pudełku oraz apteczce. Łącznie mundurowi zabezpieczyli amfetaminę o wadze prawie 2 kg oraz ponad niewielką ilość marihuany.  Narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone do sprawy i badań przez biegłego specjalistę.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, został przesłuchany oraz usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury.

Niebawem zostanie doprowadzony do sądu rejonowego.

Niewykluczone, że mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(hs za: Policja Wejherowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%