Zamknij
REKLAMA

Policjanci prowadzili działania dotyczące przestrzegania zasad związanych z epidemią koronawirusa. Efekt - 193 pouczenia, 2 mandaty karne

23:15, 03.10.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Gdyńscy Policjanci codziennie zwracają uwagę na to, czy wszyscy stosują się do obostrzeń sanitarnych. Przez ostatnie dwa dni mundurowi prowadzili wzmożone działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Pomimo wcześniejszych upomnień wciąż są osoby, które lekceważą przepisy.

Pamiętajmy, że Covid–19 nie zniknął i tylko dzięki wspólnej odpowiedzialności możemy mieć wpływ na pokonanie tego niewidzialnego wroga.

W środę i czwartek policjanci garnizonu gdyńskiego wzmożyli działania i kontrolowali wszystkie miejsca, gdzie zazwyczaj grupują się mieszkańcy. Akcja funkcjonariuszy dotyczyła przestrzegania obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19.

Stróże prawa sprawdzali, czy osoby przebywające na terenie miasta stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Pomimo obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, wciąż zdarzają się przypadki nie stosowania się do tego przepisu.

Mundurowi w trakcie pracy przeprowadzili 169 kontroli w transporcie publicznym, 345 kontroli w placówkach handlowych oraz 223 kontrole w innych miejscach publicznych. Podczas działań policjanci pouczyli 193 osoby i wystawili 2 mandaty karne.

Pamiętajmy, że wirus jest groźny i wciąż narażeni jesteśmy na chorobę Covid-19. Przypominamy, że obowiązujące obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%