Zamknij
REKLAMA

Jesień na drodze… Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności

15:56, 24.11.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Jesień to pora roku, kiedy zmieniają się gwałtownie warunki atmosferyczne, a w związku z tym zwiększa się ilość wypadków drogowych. Zmiana pogody wymusza u kierujących inną technikę prowadzenia samochodu. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze.

Jesienna aura nie sprzyja kierującym, warunki na drodze są zmienne i bardziej niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Oprócz opadów deszczu, mgły czy wcześnie zapadającego zmroku, dodatkowym utrudnieniem są leżące na drogach liście, przez które droga hamowania może się wydłużyć.

Policjanci zachęcają do sprawdzenia stanu ogumienia i oświetlenia swoich pojazdów, zadbania o czystość szyb i sprawność wycieraczek.

Przypominamy, że w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza powinniśmy włączyć światła mijania, a jeśli widoczność ograniczona jest do mniej niż 50 m, należy włączyć tylne światła przeciwmgłowe.

"Apelujemy o zmianę techniki jazdy i nie przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Jeżeli występują niesprzyjające warunki atmosferyczne, kierowcy powinni zwolnić do takiej prędkości, która pozwoli im kontrolować sytuację na drodze.

Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną."

- apeluje asp. Jolanta Grunert, Oficer Prasowy KMP w Gdyni.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%