Zamknij
REKLAMA

Gdyńscy policjanci wzięli udział w inauguracji kampanii "Biała Wstążka"

23:21, 26.11.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj, 25 listopada gdyńscy policjanci wzięli udział w inauguracji XIII kampanii społecznej „Biała Wstążka”. To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.

Niezwykle istotne jest też wskazywanie możliwości poszukiwania pomocy i rozwiązywania osobistych problemów zarówno przez osoby doświadczające przemocy jak też przez osoby ją stosujące.

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie społeczna akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana.

To rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

Policjanci z gdyńskiej komendy już po raz trzynasty włączają się aktywnie w realizację kampanii społecznej „Biała Wstążka". Działania mundurowych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie polegają na codziennej pracy w ramach procedur "Niebieska Karta", organizowaniu dyżurów "Niebieskiego Patrolu", którego zadaniem jest podejmowanie interwencji związanych z przemocą w rodzinie, prowadzeniu postępowań przygotowawczych w przypadku znęcania i zatrzymywania osób stosujących przemoc w stosunku do swoich najbliższych.

"Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet."

-  podkreśla podkom. Jolanta Grunert, Oficer Prasowy KMP w Gdyni.

Przed nami jeszcze:

29.11 – godz. 9.35 – warsztaty dla uczniów prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego w ZSHG ,,Dlaczego kobiety tkwią w toksycznych związkach? - formy pomocy prawnej i profilaktyka”.

30.11 – godz. 8.00 - warsztaty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, prowadzone przez specjalistów z MOPS i policji „Działania podejmowane w ramach procedur ,,Niebieskie Karty”

01.12 – od godz. 11.15 – Dzień „Białej wstążki” w ZSHG ,,Mężczyźni pieką ciasta dla kobiet” przygotowanie potraw, ciast przez uczniów i męska obsługa kelnerska na sali konsumenckiej

02.12 – godz. 8.50 – warsztaty z przedstawicielami policji w Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych – „Przemoc wobec kobiet i rówieśników”

02.12 – godz. 10.30 – spotkanie w ZSHG ze specjalistami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia „Dedykowana pomoc udzielana mieszkańcom Gdyni - pokrzywdzonym i krzywdzącym”

03.12 – godz. 8.50 – warsztaty z przedstawicielami policji w Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych – „Przemoc wobec kobiet i rówieśników”

03.12 - o godz. 8:50 – warsztaty w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych „Niewłaściwe relacje mogące doprowadzić do konsekwencji karnych” prowadzone przez przedstawicieli prokuratury i Zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie MOPS

09.12 – w godz. 9:35 - warsztaty dla uczniów ZSHG, prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego ,,Dlaczego kobiety tkwią w toksycznych związkach? - formy pomocy prawnej i profilaktyka”

09.12 – od godz. 11.15 - Dzień „Białej wstążki” w ZSHG - „Mężczyźni gotują dla kobiet” - Przygotowanie potraw przez uczniów ZSHG dla uczennic, męska obsługa kelnerska na sali konsumenckiej

10.12 – godz. 10.00 - konferencja miejska podsumowująca kampanię i roczną pracę Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdyni - Klub III Flotylli Okrętów, ul. Rondo Bitwy pod Oliwą 1.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%