Zamknij
REKLAMA

Jest akt oskarżenia za postrzelenie 14 latka w polu kukurydzy pod Sierakowicami

22:09, 16.01.2022 | hs za: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku
Skomentuj
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach w grudniu 2021 roku skierowała do Sądu akt oskarżenia w sprawie postrzelenia 14 letniego chłopca przez myśliwego.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Kartuzach.

Ustalono stan faktyczny   

Do zdarzenia doszło 12 września  2021 roku  w miejscowości Załakowie, na polu kukurydzy. Oskarżony będący członkiem Polskiego Związku  Łowieckiego  dokonywał po zmroku odstrzału sanitarnego  dzików, które często  żerowały  na tym polu.

Po usłyszeniu dźwięku poruszających się kłosów kukurydzy, nie upewniwszy się   we właściwy sposób  co do tożsamości  poruszającego się obiektu,  oddał  strzał sadząc,  że  mierzy do  zwierzyny.

Trafił  w znajdującego się  w gęstwinie 14 letniego chłopca.

Po stwierdzeniu  pomyłki  niezwłocznie  udzielił pomocy  pokrzywdzonemu.

Pokrzywdzony doznał obrażenia na czas powyżej 7 dni w postaci  rany postrzałowej,  skutkującej  wieloodłamowym złamaniem   podudzia lewego. Przy  czym był  narażony na bezpośrednie  niebezpieczeństwo   powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  

Zakres zarzutu

Oskarżonemu  zarzucono  nieumyślne spowodowanie  u pokrzywdzonego  obrażeń na czas powyżej  7 dni i  nieumyślone  narażenie  go na  bezpośrednie niebezpieczeństwo  powstania  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego  przyznał  się do jego popełnienia  i  złożył wyjaśnienia.  

"Zarzucone przestępstwo,  zakwalifikowane z art.  157 § 1 i 3 k.k. z zb. z art. 160 § 1 i 3 k.k.  w zw. z art. 11 § 2 k.k. zagrożone jest karą  grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku." - informuje Grażyna Wawryniuk, Rzecznik Prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

(hs za: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%