Zamknij
REKLAMA

176 mandatów karnych, z czego 163 za przekroczenie dozwolonej prędkości

21:25, 17.01.2022 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przez weekend policjanci z drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.

Posypały się mandaty

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 697 pojazdów i wystawili 176 mandatów karnych, z czego 163 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Akcja "Prędkość"

Przez weekend policjanci z drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ograniczenie liczby osób rannych w wypadkach drogowych.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 190 kierujących, aż 163 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość.

Za popełnione wykroczenia ich sprawcy zostali ukarani mandatami, między innymi 10 mandatów po tysiąc zł, 12 mandatów po 1500 zł. Wśród kierowców z tzw. „ciężką nogą”, 8 nie tylko straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, ale zgodnie z nowym taryfikatorem również zostali ukarani mandatami - jeden z kierowców jechał z prędkością 114 km/h za co mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 2 tys. zł, natomiast inny kierujący przekroczył prędkość o 74 km/h za co nałożono na niego mandat 2,5 tys. zł.

Przypominamy. Jazda z nadmierną prędkością powoduje, że zadania stojące przed kierowcą stają się trudniejsze. Kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga zatrzymania wydłuża się, na pojazd działają większe siły, mogące spowodować utratę kontroli.

Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci oraz ciężkich obrażeń.

"Apelujemy do wszystkich kierowców do rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w znacznej mierze zależy od nas samych."

- podkreśla podkom. Jolanta Grunert, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%