Zamknij
REKLAMA

Przywiązała psa do drzewa, teraz odpowie za to przed sądem

14:12, 12.05.2022 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Chwarzna otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która w lesie przywiązała psa do drzewa i porzuciła go. Mundurowi ustalili adres zamieszkania kobiety i wezwali ją na komisariat.

22-latka przyznała się do popełnionego czynu.

Usłyszała już zarzuty. Grozi jej za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Do Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie zgłosił się przedstawiciel OTOZ ANIMALS, który powiedział, że młoda kobieta w lesie przywiązała psa do drzewa i porzuciła go. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i ustalili, że kobieta przyszła do schroniska dla zwierząt i oświadczyła, że chce oddać psa.

Przepełnione schronisko

Z uwagi na brak miejsc dla nowych zwierząt mężczyzna zaproponował jej, żeby dała ogłoszenie i przesłała do schroniska zdjęcie psa, a oni postarają się pomoc w znalezieniu nowego domu.

Kobieta opuściła schronisko, a po 1,5 godzinie zadzwonił mężczyzna z informacją, że w lesie jest pies przywiązany do drzewa. Okazało się, że to ten sam pies, z którym była kobieta.

Mundurowi ustalili i przesłuchali świadków oraz przedstawili im wizerunek kobiety, aby potwierdzić jej tożsamość. Po ustaleniu miejsca zamieszkania 22-latka otrzymała wezwanie na komisariat, gdzie usłyszała zarzuty.

Do wszystkiego się przyznała tłumacząc, że zlitowała się nad psem biorąc go od obcego mężczyzny, jednak zwierzę załatwiało fizjologiczne potrzeby w mieszkaniu, niszczyło meble i było agresywne do jej kota.

Po tym , jak nie mogła pozostawić psa w schronisku uznała, że przywiąże go do drzewa, żeby nie wpadł pod samochód i liczyła na to, że ktoś go zauważy i zaopiekuje się nim.

Teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%