Zamknij
REKLAMA

Polsko-ukraiński duet złodziejski. Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem

14:30, 12.05.2022 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Oksywia pracowali nad zatrzymaniem sprawców wielu kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Kryminalni ustalili świadków, a zebrany materiał pozwolił na wytypowanie dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z tymi przestępstwami.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, jednego z nich prokurator objął policyjnym dozorem, a drugi trafił na 3 miesiące do aresztu.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci pracowali nad ustaleniem sprawców kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło w okresie od stycznia do maja br. Kryminalni ustalili, że w tym czasie ukradli między innymi rowery, felgi aluminiowe, telefon, laptopa, dokumenty, kartę płatniczą oraz włamali się na rachunki bankowe.

Polsko-ukraiński duet złodziejski

W trakcie pracy mundurowi ustalili świadków, sprawdzili zapis z monitoringów, a następnie jako sprawców wytypowali 28-letniego obywatela Ukrainy oraz 38-letniego mieszkańca Gdyni.

Okazało się, że mężczyźni włamywali się do hal garażowych i kradli z nich sprzęt elektroniczny i felgi aluminiowe. Ponadto stróże prawa ustalili, że 38-letni mieszkaniec Gdyni kradł z klatek schodowych rowery oraz dwukrotnie przywłaszczył w przychodni damskie torebki i kilkukrotnie posłużył się znajdującymi w torebkach kartami płatniczymi. Funkcjonariusze przewieźli mężczyzn do policyjnej celi. W wyniku pracy, mundurowi odzyskali telefon komórkowy, walizkę z laptopem oraz felgi aluminiowe.

Zarzuty, areszt i dozór

38-latek po przedstawieniu 16 zarzutów, decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu, natomiast 28-letni obywatel Ukrainy usłyszał 4 zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%