Zamknij
REKLAMA

Ukazał się nowy tom Zeszytów Gdyńskich. Przeczytamy w nich m.in. o Jerzym Miotke oraz wspomnienia kpt. K. Baranowskiego

21:51, 05.11.2020 | hs za: Maria Iwaszko/WSKS
REKLAMA

Ukazał się, corocznie wydawany przez Wyższą Szkołę Komunikacji Społecznej, kolejny, 14 numer Zeszytów Gdyńskich.

W wydanym numerze większość testów dotyczy pamięci o wydarzeniach i ludziach tworzących gdyńska tożsamość. Szczególnie ciekawy jest tekst dr hab. H. Głogowskiej, która zebrała wspomnienia z lat dziecięcych mieszkańców przedwojennej Gdyni. W podobnym kontekście jest artykuł mgr inż. K. Bagniewskiej, która ujawnia zbiory swojej mamy - M. Walickiej - dziennikarki, która zgromadziła szereg reportaży o dawnym życiu w naszym mieście.

Wspomnieniami o osobach zasłużonych dla budowania tożsamości Gdyni dzielą się także: mgr R. Toczek, przypominający sylwetkę i działalność  Macieja Brzeskiego i dr M. Tuszyński, autor obszernego referatu pt. Bohaterstwo czasów zniewolenia w świetle działalności opozycyjnej Jerzego Miotke. Niezwykle ciekawy jest tekst dr hab. M. Tomkiewicz i mgr B. Włodarczyk o wysiedleniach z Gdyni w 1939 r., przygotowany w oparciu o dokumenty niemieckie i polskie.

Zeszyt zamykają wspomnienia kpt. K. Baranowskiego o budowie żaglowca  „Pogoria”, który  w bieżącym roku obchodzi czterdzieste „urodziny”. Z powodu covid Zeszyty, można otrzymać tylko pocztą, wnosząc wcześniej opłatę (20zł) za przesyłkę.

Zainteresowani powinni pisać na: [email protected] lub dzwonić tel. 736 379 155

(hs za: Maria Iwaszko/WSKS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA