Zamknij
REKLAMA

Pociągiem na Zaślubiny

14:13, 14.02.2020 | Szymon Piotr Ułanowicz
REKLAMA
Skomentuj

Obchody rocznic zaślubin odbyły się 9.1.2020r. na peronie 5 na stacji Gdańsk Główny. W samo południe odbyła się rekonstrukcja przybycia do Gdańska Józefa Hallera. Po rekonstrukcji było można zwiedzić zabytkowy skład który przyjechał z wielkopolskiej Parowozowni Wolsztyn. W składzie można było m.in. skosztować Kaszubskich przysmaków, ogolić się u Golibrody Gdańskiego. Podczas wydarzenia można było usłyszeć muzykę z lat 20 ubiegłego wieku, nauczyć się tańczyć Charlestonu.

Pociąg Specjalny w dniu 10.02.2020r.

W ubiegły poniedziałek na pomorskich szlakach kolejowych gościliśmy zabytkowy skład z parowozem Ol49-59 oraz zabytkowymi wagonami. Pociąg wyruszył z stacji Gdańsk Główny o godz. 7:25.Pociąg jechał do Pucka gdzie Gen. Józef Haller symbolicznie wyrzucił pierścień który otrzymał w Gdańsku.W pociągu jechali przedstawiciele Województwa Pomorskiego, Samorządowcy, Parlamentarzyści oraz goście. W Redzie odbył się postój składu podczas którego mieszkańcy Redy patrzyli z sentymentem. Nie obyło się bez przemówień oraz koncertu Orkiestry Dętej. Dalej pociąg wyruszył po Helskiej linii do Pucka. Gdzie odbyła się kolejna część rekonstrukcji.

Pociąg na Oksywie? Nie możliwe!

Po obchodach zaślubin "Oelka" z składem wróciła do Gdyni Głównej. Pociąg wyruszył na linie kolejową, którą mieszkańcom północnej Gdyni jest dobrze znana - jest to linia kolejowa nr 228, linią tą dojedziemy z Chyloni do stacji która kiedyś nosiła nazwę Gdynia Port Oksywie. Przyjazd pociągu szczególnie zabytkowego na Oksywie wywołał zdziwienie, gdyż bardzo rzadko po tej linii coś jeździ. Pociąg jechał z Gdyni Głównej parowozem do przodu a powrót odbył się bez tzw. Oblotu czyli zmiany kierunku przez parowóz, więc pociąg w drugą stronę jechał z lokomotywą SM42-329 która należy do Pomorskiego oddziału PolRegio. Pociąg odwiózł pasażerów do Gdyni Głównej oraz zjechał na stacje Gdynia Postojowa w celu wodowania i przygotowania do powrotu do Wielkopolski.

(Szymon Piotr Ułanowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone