Zamknij
REKLAMA

Poznali sekretną Gdynię Tadeusza Wendy

22:53, 21.06.2021 | hs za: UM Gdyni/fot. Michał Puszczewicz
REKLAMA

Wyposażeni w mapy i wskazówki ruszyli śladami Tadeusza Wendy. Po drodze musieli wykazać się spostrzegawczością i odpowiedzieć na podchwytliwe pytania. Kilkadziesiąt osób z Gdyni i nie tylko zamieniło się w prawdziwych detektywów. Wszystko za sprawą gry miejskiej „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy”. Odbyła się ona w niedzielę, 20 czerwca i była częścią obchodów Roku Tadeusza Wendy w Gdyni oraz Święta Morza.

Ci, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o budowniczym gdyńskiego portu i jeszcze lepiej poznać historię naszego miasta, stawili się na starcie gry miejskiej „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy”. Rozpoczęła się ona o godz. 11.00. Uczestnicy wyruszyli z budynku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu przy ul. Kieleckiej 7.

To była prawdziwa detektywistyczna wyprawa. Zawodnicy musieli dotrzeć do kilkunastu punktów na terenie miasta. Wszystkie były bezpośrednio lub pośrednio związane Tadeuszem Wendą. Zabawa miała bowiem charakter edukacyjny. Chodziło o to, żeby przybliżyć uczestnikom postać budowniczego miasta i jego dokonania.

Wyzwanie podjęło kilkadziesiąt osób. Byli to zarówno mieszkańcy Gdyni, jak i turyści. Po drodze czekały na nich zagadki. Musieli odpowiedzieć na podchwytliwe pytania. Ważna była też spostrzegawczość. Wskazówki i zadania ukryto na podwórzach, w witrynach oraz bramach. Nie zabrakło też interaktywnych filmów i aktorskich inscenizacji. Dzięki temu zawodnicy naprawdę mogli poznać i poczuć Gdynię, jaką widział Tadeusz Wenda.

Wszystkie zadania stworzono tak, by mogli je rozwiązać zarówno dorośli, jak i dzieci, a także ci, którzy dopiero poznają historię Gdyni.

Meta była zlokalizowana na bulwarze Nadmorskim, gdzie trwa festiwal „Lato zaczyna się #wGdyni”. Zawodnicy oddawali tam karty gry. Wygrali wszyscy, bo chodziło o dobrą zabawę. Na mecie uczestnicy otrzymywali drobny upominek.

Grę miejską „Sekretna Gdynia Tadeusza Wendy” zorganizował Parlament Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni przy współpracy z Innymi Szlakami . Zagadki przygotował Michał Miegoń, przewodnik miejski.

(hs za: UM Gdyni/fot. Michał Puszczewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%