Zamknij
REKLAMA

Pomorscy Terytorialsi oddali hołd bohaterom Armii Krajowej [ZDJĘCIA]

12:29, 31.07.2022 | hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT/foto 7 PBOT
REKLAMA

1 sierpnia przypada 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To ważny dzień dla każdego żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojska Obrony Terytorialnej u podstaw swojego funkcjonowania wpisane mają tradycje i dokonania Armii Krajowej. To wartości, które każdy żołnierz służący w 5. Rodzaju Sił Zbrojnych decyduje się kultywować wraz ze złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej.

Równie istotne co świadomość kontynuowania dziedzictwa Armii Krajowej jest kultywowanie pamięci o jej bohaterach, o żołnierzach, którzy zginęli za naszą dzisiejszą wolność.

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na co dzień dbają o mogiły poległych żołnierzy, którzy spoczywają na trójmiejskich nekropoliach. W przededniu tak ważnej daty jaką jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego ponownie odwiedzili groby bohaterów wojennych.

W ramach akcji „Żołnierska Pamięć” pomorscy Terytorialsi uporządkowali miejsca spoczynku Feliksa Selmanowicza, ps. Zagończyk oraz Danutę Siedzikównę, ps. "Inka", których groby znajdują się na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

Ponadto odwiedzili Pomnik W Hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej na Skwerze Kościuszki w Gdyni oraz monument Danuty Siedzikównej "Inki" na gdańskiej Orunii.

Żołnierze 7 PBOT nie zapomnieli o miejscu spoczynku patrona pomorskiej brygady WOT kpt. mar. Adama Dedio, który spoczywa na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni.

To niezwykle ważne, by nieustannie wskrzeszać płomień pamięci o tych, dzięki którym mówimy dzisiaj w naszym ojczystym języku.

GALERIA poniżej>>>

(hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT/foto 7 PBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%