Zamknij
REKLAMA

Dysk zewnętrzny SSD 500 GB. Niedroga i uniwersalna alternatywa chmury?

14.02, 20.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.02, 20.12.2022

Opłacalność zakupu dużych pamięci USB spada wraz z ich pojemnością, podobnie jak abonament na przestrzeń w tzw. chmurze. Darmowe taryfy bywają bezsensowne ze względu na swoją niewielką pojemność, a miesięczna opłata za dyski o pojemności kilkuset GB bywa wysoka. O wiele lepszym rozwiązaniem jest przenośny dysk zewnętrzny SSD o pojemności 500 GB. 

Pojemny dysk przenośny SSD czy chmura?

Oczywiście możemy wykupić abonament na odpowiednią ilość miejsca na wirtualnym dysku w chmurze, ale jego funkcjonalność będzie bardzo ograniczona. Nie skorzystamy z zapisanych danych np. na telewizorze bez systemu Smart, a nawet z nim może być problem z kompatybilnością i dostępem do dedykowanej aplikacji. Poza tym wystarczy brak dostępu do internetu, aby stracić dostęp do danych. Od odpowiedniej prędkości internetu zależą również transfery danych, a i te, nawet w optymalnych warunkach nie mogą się równać z transferem danych na dyskach zewnętrznych SSD. Poza tym pojemność 500 GB jest w zupełności wystarczająca do zapisania wielu filmów, zdjęć, muzyki i innych prywatnych treści. Co lepsze? Dostęp do niewielkiej ilości danych, zazwyczaj z płatnością abonamentową, tylko w odpowiednich warunkach i na wybranych urządzeniach czy co najmniej 500 GB przestrzeni na szybkim zewnętrznym dysku SSD, który zabierzemy zawsze ze sobą i skorzystamy z niego na większości urządzeń z portem USB? Odpowiedź nasuwa się sama.

Bezpieczny i pancerny!

Teoretycznie dane zapisane na wirtualnych dyskach w chmurze są bezpieczne. Teoretycznie, bowiem coraz częściej zdarzają się przypadki wycieku danych i nieautoryzowanych dostępów do prywatnych magazynów w chmurze. Poza tym, jeśli ktoś musi szybko dostać się do zapisanych danych, w przypadku chmury musi mieć dostęp do internetu. Tu pojawia się kolejna zaleta dysków zewnętrznych SSD, czyli bezpieczeństwo danych w każdym aspekcie – fizycznym i programowym. Priorytetem jest mocna obudowa? W modelu T7 Touch 500GB zastosowano nie tylko szyfrowanie AES 256-bit, ale również solidny metalowy korpus, który zabezpiecza umieszczone wewnątrz elementy przed upadkiem nawet z wysokości 2 metrów. Mało tego! Swoje prywatne dane można zabezpieczyć odciskiem palca, więc nawet po zgubieniu dysku lub dostaniu się go w niepowołane ręce, zapisane dane będą w pełni bezpieczne. Wszystkie opcje i ustawienia prywatności można ustawić za pomocą dedykowanego oprogramowania na komputery PC i Mac. 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%