Zamknij
REKLAMA

Wszystko co trzeba wiedzieć o lekach uspokajających

09.37, 27.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.38, 27.12.2022

Obecnie wiele osób żyje na granicy załamania. Nic więc dziwnego, że niektórzy z nich potrzebują środków, które pozwolą im na kontrolowanie swoich lęków czy napadów zdenerwowania. Powodów może być bardzo wiele: stres w pracy, problemy rodzinne czy brak stabilizacji życiowej. Te czynniki zdecydowanie wpływają na naszą psychikę. Jesteśmy atakowani bodźcami z każdej strony, więc dobrym krokiem będzie stosowanie leków uspokajających. Chcąc się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Leki uspokajające - kiedy można je stosować?

Należy w pierwszej kolejności pamiętać o tym, że lek uspokajający można zażywać tylko wtedy, kiedy pojawia się silny stres. Nie ma powodów ku temu, aby stosować je codziennie, a szczególnie w sytuacjach, gdzie nie jesteśmy narażeni na stres. Warto też spróbować zmienić pracę, o ile to jest głównym powodem naszych stresów i zmartwień. Nie można zapomnieć, że stres jest pewnym "cichym zabójcą", który wpływa na długość naszego życia i je skraca.

Takie tabletki można zakupić bez recepty, ale jednak należy dokładnie stosować się do informacji podanych na ulotce informacyjnej. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie przepracowanie swoich lęków ze specjalistą i udanie do psychologa, który pomoże nam na zlokalizowanie problemu i zaradzeniu wszelkim problemom. Najgorsze co można zrobić, to żyć w poczuciu bezradności i akceptować taki stan, w którym jesteśmy cały czas podpięci i jesteśmy "kłębkiem nerwów", a nie o to chodzi w życiu.

Leki uspokajające - jak działają?

Warto powiedzieć sobie parę słów o tym, jak działają leki uspokajające. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o dwóch substancjach: hydroksyzyna oraz benzodiazepin. Ten drugi oddziałuje na nasz układ

nerwowy i sprawia, że zajmuje obszary białka znajdujące się w mózgu, a chodzi konkretnie o receptory GABA-A, ale również można wspomnieć o GABA-B i GABA-C.

GABA sprawia, że nasz mózg nie reaguje tak jak zwykle w nerwowych sytuacjach. Pomaga nam w kontroli ruchu czy wzroku, a są to jedne z najczęstszych reakcji na pobudzenie nerwowe. Po zażyciu leku uspokajającego, neuron jest naładowany ujemnie i tym samym jesteśmy bardziej odprężeni, nie czujemy lęku i nie ma konsekwencji w postaci drgawek. Ciekawostką jest to, że leki benzodiazepinowe pomagają w leczeniu problemów ze snem, stanami lękowymi czy też zaburzeniami nastroju.

Lekarstwa na bazie ziół są doskonałe dla osób walczących z bezsennością, rozdrażnieniem czy też stresem. O wiele chętniej będziemy korzystać z takich lekarstw, ponieważ przeważnie mamy świadomość tego, że natura hojnie obdarzyła naszą planetę i jest wiele ziół, które wpływają na nasze zdrowie. Dobrze będzie jednak skonsultować spożywanie takich lekarstw ze specjalistą.

Leki uspokajające - jakie są skutki?

Nie można zapomnieć o tym, że lek uspokajający ma też swoje negatywne skutki. Najważniejsze jest to, aby stosować je zgodnie z przeznaczeniem. Należy podkreślić, że stosowanie leków uspokajających może wpływać na uzależnienie się od nich. Praktycznie jest tak z każdym lekiem, ale konsekwencjami uzależnienia mogą być nudności, bóle głowy i senność. Może również wpłynąć to na problemy jelitowo-żołądkowe.

Warto zatem wrócić do tego, o czym mówiliśmy wcześniej - konsultacje medyczne. Pamiętajmy o tym, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę po spożyciu takich lekarstw, ponieważ może być tak, że zaśniemy i tym samym spowodujemy poważny wypadek. Dbajmy o swoje zdrowie i nie narażajmy się na stresy. Tabletki ziołowe mogą być pomocne, jednak na dłuższą metę trudno wyobrazić sobie funkcjonowania bez konsultacji medycznych.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%