Zamknij
REKLAMA

Szaleństwo kontrolowane, czyli wypoczynek z adrenaliną

12:09, 21.06.2022 | materiał partnera

Sporty ekstremalne i podnoszące adrenalinę doznania to atrakcje, jakich szuka dziś wielu turystów. Rafftingi, wspinaczka, parki linowe, skoki na bungee i wiele innych aktywności sprawiają, że uderzenie adrenaliny można poczuć w stosunkowo bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Podczas wakacji zapotrzebowanie na tego typu rozrywki rośnie, a dla wielu osób są one nieodzownym elementem letniego wypoczynku.

Małopolska z ekstremalnymi aktywnościami

Małopolska jest regionem, który świetnie nadaje się na uprawianie turystyki aktywnej. Zróżnicowany krajobraz obejmujący niziny, krasowe wyżyny z ostańcami skalnymi oraz góry sprawiają, że jest to idealna baza, dla osób lubiących adrenalinę. Choć duża część tras przeznaczona jest na spokojny, rodzinny aktywny wypoczynek, to niemal w każdej dziedzinie można tu zakosztować ekstremalnych aktywności.

Obrazek z flisackimi tratwami mknącymi po wartkich wodach Dunajca w Przełomie Pienińskim znają chyba wszyscy. Ale na tutejszych wodach można też uprawiać raffting i kajakarstwo. W okolicach Szczawnicy i Niedzicy działa kilka firm wypożyczających kajaki i pontony, którymi można samodzielnie płynąć po wodach Dunajca. Oczywiście im stan rzeki wyższy, tym bardziej niebezpieczne jest to zadanie.

Podobnie jest z turystyką rowerową. Małopolska to nieprzebrane bogactwo tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Są tu zarówno popularne trasy z utwardzonymi drogami, jak Velo Małopolska, szlaki MTB, jak i bikeparki, z przygotowanymi stokami zjazdowymi do downhillu.

Małopolska zaprasza też wspinaczy, którzy mogą podnosić swoje umiejętności zarówno we wspinaczce skalnej, jak i górskiej. Niekwestionowanym centrum wspinaczkowym jest Jura Krakowsko- Częstochowska i Dolinki Podkrakowskie, a bardziej doświadczeni decydują się na wspinaczkę w Tatrach. W obydwu rejonach organizowane są szkolenia i obozy, gdzie można wspinać się pod okiem instruktora. Namiastką tego typu aktywności są parki linowe rozsiane po różnych zakątkach regionu, gdzie doskonale bawią się i dzieci i dorośli.

Królowa adrenaliny – Energylandia

Niekwestionowaną królową ekstremalnych doznań w Małopolsce jest znajdująca się w Zatorze Energylandia. Zastrzyk adrenaliny gwarantują tu atrakcje typu rollercoaster, młot, łamiące zasady grawitacji rozpędzone koła i wiele innych. Energylandia jest największym parkiem roller coasterów w Europie, a na największych z nich przeciążenia są tak duże, jak podczas startu rakiety. Jednocześnie wszystkie atrakcje są w pełni bezpieczne i pozwalają na szaleństwa bez obaw o zdrowie.

Energylandia jest miejscem, gdzie doskonale spędzą czas zarówno wielbiciele ekstremalnej rozrywki, jak i ci, którzy wolą relaks. Strefa wodna z basenami i atrakcjami wodnymi, karuzelę, krainy stworzone z myślą o dzieciach sprawiają, że to doskonałe miejsce na rodzinny wypad. Tym bardziej atrakcyjne, że noclegi w pobliżu Energylandii oferuje Wester Camp, czyli kompleks wypoczynkowy, stylizowany na wioskę rodem z Dzikiego Zachodu. Tam zaś można płacić bonem turystycznym (https://westerncamp.pl/bonturystyczny/), co dodatkowo obniża koszt pobytu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%