Zamknij
REKLAMA

Domy i mieszkania na sprzedaż - co wybrać?

00:00, 26.07.2022 | materiał partnera

Bogata oferta domów i mieszkań, jaka jest obecnie dostarczana przez deweloperów, może doprowadzić do zawrotów głowy. Ostatecznie wybór sprawdza się do tego, co zawsze, czyli pomiędzy domem szeregowym a mieszkaniem. Popyt zarówno na jedne, jak i drugie nieruchomości jest bardzo duży, ale decydując się na jedną z opcji warto określić swoje wymagania, a także przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Dobra lokalizacja mieszkania i domu

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników, które mają realny wpływ na cenę nieruchomości. Jest to bowiem ściśle związane ze stylem życia oraz oszczędnością czasu. Istotna jest więc odległość do sklepów, szkół, przedszkoli oraz centrum miasta. Warto pamiętać o tym szczególnie w przypadku wyboru domu poza miastem. Mieszkanie w bloku może z kolei znacznie lepiej usytuowane.

Metraż oraz dodatkowa przestrzeń

Kolejnym ważnym czynnikiem jest metraż, jaki pozostaje do dyspozycji domowników. Większy metraż domu szeregowego to nie tylko większe koszty, ale także większy komfort życia. Każdy będzie mógł mieć swój własny kąt, kuchnia będzie przestronna, a salon ustawny. Obecny będzie również garaż oraz przydomowy ogródek. Są to cechy, które sprawiają, że wiele osób wybiera właśnie domy szeregowe dostępne na https://zielonekomorowice.pl/o-inwestycji/.

W jakim bloku mieszkanie?

Budownictwo wielorodzinne znacznie się zmieniło i obecnie nie jest to już to samo, co bloki z wielkiej płyty. Kupując mieszkanie od dewelopera można zostać posiadaczem lokalu w bardzo estetycznej przestrzeni, w budynku ze stylowym zagospodarowaniem, ładną elewacją i zadbaną klatką schodową. Ponadto można liczyć na wiele udogodnień, jak na przykład miejsce parkingowe, plac zabaw, zielona strefa, winda, a niekiedy nawet basen i siłownia.

Naprawy i utrzymanie nieruchomości

Zarówno dom szeregowy, jak i mieszkanie w bloku wielorodzinnym, które zostały kupione od dewelopera, są zdecydowanie mniej uciążliwe w utrzymaniu oraz tańsze niż domy wolnostojące. Należy pamiętać o tym, że nadal jednak, jeśli mowa o łatwości obsługi, wygrywają mieszkania w zabudowie wielorodzinnej. Dlaczego? Otóż głównie ze względu na to, że za problemy z blokiem odpowiada jego właściciel, czyli zarządca budynku. Dom szeregowy ma także więcej pomieszczeń w porównaniu do mieszkania, co powoduje, że koszty utrzymania nieruchomości są jednak wyższe.

Blok czy dom szeregowy - co wybrać?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ponieważ nie tu złej odpowiedzi. Decyzja bardzo często zależy od indywidualnych preferencji i wymagań danej osoby. Ponadto istotna jest także oferta, ponieważ jedna może być korzystniejsza od drugiej. Z pewnością jednak mieszkania w zabudowach wielorodzinnych, jak i domy szeregowe mają swoje wady i zalety. Obecne technologie budownictwa sprawiają, że wybór idealnego rozwiązania staje się coraz trudniejszy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%