Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenia online – dlaczego przy ich wyborze warto korzystać z kalkulatorów?

08.13, 02.09.2022 materiał partnera

W Polsce kupić ubezpieczenie OC musi każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Dziś można to zrobić bez wychodzenia z domu, a swój wybór oprzeć na wyliczeniach kalkulatora OC.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych, czy to jeśli chodzi o tytułowe obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej), nieobowiązkowe Autocasco czy ubezpieczenie nieruchomości (ubezpieczenie mieszkania), są bardzo obfite i zróżnicowane. Dostępne na profesjonalnych stronach darmowe narzędzia, takie jak porównywarka ubezpieczeń czy kalkulator ubezpieczeń, pozwalają spośród ofert proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe wybrać ubezpieczenie OC i AC czy inne ubezpieczenia, które są dla nas najkorzystniejsze. Jak możesz zaoszczędzić, korzystając z kalkulatora podczas wyboru ubezpieczenia OC? O tym w dalszej części tekstu.

Ubezpieczenie OC – co wpływa na jego cenę?

Ubezpieczenia OC pojazdów musimy kupować co rok. Warto więc wiedzieć, co ma wpływ na ich wysokość. Sprzedając nam polisę ubezpieczeniową, towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę m.in.: wiek kierowcy, staż kierowcy, to czy do tej pory jeździł on bezkolizyjnie (trzeba wtedy sprawdzić, czy w cenie została uwzględniona zniżka z tego tytułu), miejsce zamieszkania kierowcy. Jeśli chodzi o samochód, to tutaj, określając, jak wysokie będzie ubezpieczenie, ubezpieczyciele biorą pod uwagę: wiek auta, pojemność silnika, a także przebieg silnika samochodu. Na cenę zakupu polisy ma również wpływ to, czy polisa była zakupiona przez internet, czy w siedzibie ubezpieczyciela. Zazwyczaj gdy kupujemy polisę online, płacimy mniej. Poza tym to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i oszczędność czasu.

Kalkulator ubezpieczeń – najtańsze OC

Kalkulator ubezpieczeń, niezależnie od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia wybieramy, pomoże nam znaleźć najtańszą polisę. To bardzo ważne, bo różnica w cenie polisy może być znacząca w zależności od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzieje się tak dlatego, że każdy ubezpieczyciel samodzielnie wylicza ostateczną kwotę ubezpieczenia. Ten fakt – różnic cenowych w ubezpieczeniach – zawsze budzi najwięcej pytań i wątpliwości. Wielu klientów nie ma jednak czasu na poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia, dzwoniąc na infolinię, czy chodząc od jednej siedziby ubezpieczyciela do drugiej. Dlatego właśnie kalkulator OC to szansa na oszczędności. 

Ubezpieczenie OC – zalety korzystania z kalkulatora

Sprawdź więc, gdzie zakup polisy wyniesie Cię najtaniej. Dzięki kalkulatorowi sam będziesz mógł obliczyć składkę ubezpieczenia i wybrać interesujący Cię wariant. Możesz to zrobić w dowolnym czasie, bez ograniczeń godzinowych. Skorzystaj z opcji kalkulatoroc.org.pl i nie przepłacaj. Zaletą profesjonalnych kalkulatorów http://kalkulatoroc.org.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych/ jest to, że nie jest wymagane podawanie danych. Kolejną wartością takiego rozwiązania jest nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale i prosta obsługa kalkulatora. Każde pole do wypełnienia jest szczegółowo opisane, a samo narzędzie – bardzo intuicyjne. Po wpisaniu podstawowych danych pojawiają się najkorzystniejsze oferty. A Ty spośród nich możesz wybrać optymalny wariant.

Gdy wybierzesz już najbardziej odpowiadający Ci wariant cenowy ubezpieczenia, możesz zakupić ubezpieczenie przez internet. Bezpośrednio na stronie ubezpieczycieli. Zajmie to tylko kilka minut. Z tego też powodu taka opcja jest ceniona przez wszystkich, którzy z zakupem ubezpieczenia zwlekają do ostatniej chwili. 

Wybierając najkorzystniejszą ofertę dzięki kalkulatorowi OC, wiesz, że kupując, na pewno nie przepłacasz. Pozwala to wybrać najlepszą opcję wśród polis. A sam internetowy zakup polisy odbywa się bez wypełniania dużej liczby formularzy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%