Zamknij
REKLAMA

Wybór materiału na taras drewniany?

08.28, 02.09.2022 materiał partnera

Czym kierować się przy wyborze materiałów na przydomowy taras?

Oprócz gustu i kwestii finansowej kluczowym aspektem powinna być wytrzymałość. Powierzchnia tarasu w trakcie wieloletniego użytkowania będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe czynniki. Wśród warunków atmosferycznych należy wskazać:

  • zmienne temperatury
  • zróżnicowaną wilgotność
  • nasłonecznienie.

Ponadto trzeba brać pod uwagę czynniki biologiczne, takie jak grzyby czy pleśń. Skuteczne odprowadzanie wody z ryflowanej powierzchni tarasu drewnianego czy kompozytowego ogranicza ich rozwój.

Najbardziej popularnymi rozwiązaniami są:

  • tarasy drewniane
  • tarasy kompozytowe
  • płyty betonowe
  • kostka brukowa.

Każda z powyższych opcji ma swoje zalety, które mogą okazać się kluczowe w określonych warunkach, w jakich powstaje konkretny taras.

Kwestię przygotowania stabilnego podłoża pod budowę tarasu oraz jego precyzyjne wykonanie z uwzględnieniem odwodnienia, najlepiej jest powierzyć profesjonalistom. Zaufana firma zajmująca się projektowaniem i wykonaniem tarasów, poprzez fachowe doradztwo pomoże rozwiać nasze wątpliwości i dokonać właściwego wyboru.

Tarasy drewniane i kompozytowe

Naturalne drewno jest ponadczasowym i uniwersalnym materiałem, dlatego doskonale wpisuje się zarówno w styl tradycyjny, jak i nowoczesne budownictwo. Dzięki zastosowaniu twardych gatunków drewna egzotycznego oraz odpowiedniej pielęgnacji tarasy drewniane charakteryzuje bardzo wysoka żywotność.

W przypadku desek kompozytowych ciągle poszerza się oferta kolorystyczna a specjalnie opracowany skład surowcowy zwiększa wytrzymałość powierzchni. Nowe technologie montażu tarasów kompozytowych umożliwiają estetyczne i ciekawe aranżacje.

Funkcjonalność tarasów zwiększa się wraz z pojawieniem się wygodnych mebli ogrodowych oraz dodatkową ochroną przed silnym nasłonecznieniem czy opadami.

Dodatkowa zabudowa tarasu

Wielopokoleniowe imprezy rodzinne często odbywają się zarówno w domu, jak i na przydomowym tarasie. Zacieniony fotel na tarasie przyda się zwłaszcza rodzicom, którzy bacznie obserwują zabawę dzieci na świeżym powietrzu.

Poprzez całkowite lub częściowe zadaszenie tarasu, zwiększymy komfort przebywania w tej przestrzeni podczas słonecznych lub deszczowych dni. Wykonanie zadaszenia tarasu może się odbywać bez konieczności wydania pozwolenia budowlanego. Odpowiednio rozmieszczone pergole tarasowe, stanowią podporę dla pnączy, które stanowią naturalną barierę dla wiatru i opadów.

Więcej prywatności uzyskać można poprzez elementy małej architektury jak pergole drewniane Kraków, które stanowią funkcjonalny element dekoracyjny. Ich ulokowanie na działce oraz budowa także nie podlega rygorystycznym obostrzeniom.

Zabawy i wspólne grillowanie na tarasie

Wymarzonym miejscem, w którym można wygodnie odpocząć po męczącym dniu, jest nie tylko stojąca w salonie kanapa na zamówienie, ale także przydomowy taras z wygodnym leżakiem. Zaopatrzeni w najpotrzebniejsze rzeczy, szukamy tam ciszy i spokoju.

Ciekawie zaprojektowane i funkcjonalne tarasy są intensywnie użytkowane, zwłaszcza w sezonie grillowym. Wówczas chętnie organizujemy spotkania ze znajomymi, uwieczniając na zdjęciach nowe przystawki, czy dania z grilla. Udekorowane talerze można postawić na blacie kuchennym, wykonanym w pracowni stolarskiej. Stanowi doskonałe tło pozwalające zaprezentować nasze dania w kuszący sposób.

Idąc za przykładem blogerów kulinarnych możemy wykorzystać nowoczesny taras, jako nietuzinkowe tło do zdjęć zapewniające naturalne światło i ogrodową roślinność.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%