Zamknij
REKLAMA

Bachata - o jakim tańcu mowa?

09.52, 07.09.2022 materiał partnera
www.freepik.com

Taniec bachata cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Jest to odmiana tańca, która charakteryzuje się zmysłowością i sensualnością. Jej ogromną zaletą jest to, że można ją tańczyć w parze, ale także samemu. Czym dokładnie jest, jakie rozróżniamy jego rodzaje i dla kogo jest przeznaczony? Podpowiadamy.

Czym jest bachata?

Bachata to taniec, który wywodzi się z Dominikany. Charakteryzuje się on uczuciowością, zmysłowością i sensualnością. Jest to podobnie jak salsa typ tańca, w którym to kobieta uwodzi swojego partnera. Bachata opiera się na ponętnych ruchach biodrami. Warto jednak wiedzieć, że nie musi być to taniec w parze. Można go praktykować również samemu.

W przeciwieństwie do salsy bachata jest spokojniejsza. Będąca elementem tego tańca muzyka odznacza się rytmicznością i prostym tekstem piosenek. Ich tematyką jest przede wszystkim miłość. Ojczyzną samej muzyki, którą wykorzystuje bachata jest Kuba. Wywodzi się ona z połączenia gatunków sono i bolero. Z każdym rokiem zwiększa liczba stylów muzycznych, a to ciągnie za sobą wzrost ilości odmian bachaty.

Jakie wyróżniamy style bachaty?

Taniec ten posiada trzy podstawowe style. Pierwszym z nich jest Dominicana. Jest to oryginalna wersja tańca. Jej cechą charakterystyczną jest szybkie tempo rozliczane na cztery, skomplikowane kroki i figury wykonywane w parach. Inną odmianą bachaty jest Moderna. Cechuje ją wolniejsze tempo i prostsza technika taneczna. Na ten rodzaj często decydują się osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z bachatą.

Ostatnim jest styl Sensual. Jest to najbardziej intymna odmiana bachaty. Charakteryzują ją ruchy całego ciała oraz bliskość partnerów, którzy cały czas utrzymują kontakt wzrokowy. Głównym zadaniem partnera jest prowadzenie partnerki w tańcu. Ta odmiana tańczona jest do wolnej muzyki. Cechuje ją także duży stopień trudności ruchów.

Dla kogo przeznaczona jest bachata?

Na bachatę warto spojrzeć w szerszym kontekście. Nie jest to jedynie muzyka i taniec. To także sposób na wyrażenie siebie oraz uwolnienie swojej wewnętrznej zmysłowości i ekspresji. Gdy komuś zależy na tym, aby taniec jak najbardziej wyrażał samego siebie, bachata jest doskonałą opcją.

Bachata sprawdzi się także znakomicie w przypadku osób ceniących sobie tańce latynoamerykańskie. Taniec ten warto także praktykować wraz ze swoim partnerem jako sposób na zbliżenie i budowanie uczuciowości. Osobom z Trójmiasta, które zainteresowane byłyby nauką bachaty, polecamy sprawdzić w wyszukiwarce frazę bachata w Gdańsku.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%