Zamknij
REKLAMA

Jak przegonić jesienną chandrę?

14.25, 21.09.2022 materiał partnera

Gdy dni robią się coraz krótsze, a pogoda nie rozpieszcza, pojawia się ona – jesienna chandra. Odbiera beztroskę, luz i samozadowolenie, serwując przygnębienie, spadek motywacji i energii. Czy mimo niesprzyjającej aury można przepędzić zły nastrój? Na szczęście są sposoby, by poprawić humor, nawet gdy za oknem szaro, buro i ponuro. Wykorzystaj nasze porady i ciesz się dobrym samopoczuciem, i zdrowiem, odkrywając uroki życia o każdej porze roku.

Od rana aktywnie

Nic tak nie pobudza do działania, jak poranny trening. Na początek może to być kilka skłonów, przysiadów albo energiczny taniec do ulubionej piosenki czy zabawa z psem podczas spaceru. Pada deszcz? Załóż kalosze i skacz przez kałuże. Ruch wyzwoli endorfiny, a te są odpowiedzialne za dobry nastrój – nie tylko obniżają poziom stresu i redukują napięcie, ale też zmniejszają odczuwanie bólu, a nawet wprowadzają w stan euforii. Nie musisz zażywać żadnych cudownych suplementów, zamiast nich wprowadź codzienne aktywności do swojego planu dnia.

Smacznie i zdrowo

Jesień to czas, kiedy kapryśna pogoda zatrzymuje nas w domu. Chętnie wskakujemy pod koc, włączamy ulubione seriale i pochłaniamy góry niezdrowych przekąsek. Z pewnością jest to przyjemne, ale wyskoprzetworzone jedzenie nie sprzyja zdrowiu, a i samopoczucie po nim nie jest najlepsze. Produkty o złym składzie wpływają na pogorszenie metabolizmu. Uczucie ciężkości, problemy trawienne i kłopoty z wypróżnieniem to nie najlepszy pomysł na spędzenie wieczoru. Częste objadanie się niezdrowymi przegryzkami wpływa na wzrost masy ciała, problemy z cerą, otłuszczenie narządów wewnętrznych i pogorszenie ich stanu. Odkładający się zły cholesterol zapycha żyły, sprzyjając miażdżycy, ta z kolei prowadzi do choroby niedokrwiennej serca. Zamiast skupiać się na wszystkich niepożądanych zjawiskach związanych z nieprawidłową dietą, warto wspomnieć o zdrowych zamiennikach, które nie tylko pomogą zadbać o formę, ale też będą wspierać zdrowie, odgonią zmorę jesiennych dni, czyli przeziębienie. Do grona super produktów zaliczamy kiszonki to prawdziwy rarytas – są smaczne, zaspokoją apetyt, a przy tym wspierają naturalną odporność organizmu. Spróbuj pysznych ukraińskich kiszonych pomidorów - https://best-market.pl/przetwory-warzywne/przetwory-z-pomidorow/pomidory-marynowane-i-kiszone/, można przyrządzić z nich ciekawe sałatki, zjeść jako dodatek do kanapek lub przegryzkę. To naturalne probiotyki, które działają ochronnie na układ pokarmowy.

Nastrojowo i przytulnie

Długie jesienne wieczory można wypełnić magicznym, ciepłym blaskiem świec. Przygotuj sobie aromatyczną kąpiel z pielęgnującymi olejkami, posłuchaj ulubionej muzyki i niech to nie będą smutne kawałki o nieszczęśliwej miłości. Wybierz raczej coś podnoszącego na duchu. Siedzenie w wygodnym fotelu pod ciepłym kocem z filiżanką Greenfield herbaty i czytanie dobrej powieści również pomoże się odprężyć po ciężkim dniu. Ciekawy film, polecana książka, granie na konsoli lub w planszówki to zawsze dobre opcje na odpędzenie ciemnych chmur znad głowy. Czasem przyjemnie rozkoszować się spokojem w samotności, ale obcowanie z innymi ludźmi to również jeden ze sposobów na poprawienie nastroju. Czy wiesz, że przytulanie wyzwala oksytocynę, która redukuje stres, wpływa na uczucie odprężenia i pomaga w regeneracji organizmu? Nie tylko kontakt z drugim człowiekiem polepsza samopoczucie – głaskanie psa lub kota również pomaga się zrelaksować i dostarcza pozytywnych emocji. Jeśli nie masz czworonożnego przyjaciela w domu, warto rozważyć adopcję zwierzaka ze schroniska. Nie tylko umili Ci czas w zaciszu czterech ścian, ale też wyciągnie na spacer, podczas którego możesz poznać innych psiolubne osoby.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%