Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:21, 08.09.2021
W I kwartale 2021 r. Polacy wypalili 6,3 proc. papierosów pochodzących z przemytu – 3,9 mld sztuk, co w porównaniu z 9,4 proc. w 2021 r. oznacza spadek o ponad 3 punkty procentowe, a to przekłada się na znaczny wzrost wpływów z tytułu akcyzy do budżetu państwa – wynika z raportu Instytutu Doradztwa i Badań Rynku Almares.
14:16, 08.09.2021
Do 30 września samorządowcy i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o otrzymanie grantu w wysokości 20 tys. zł w ramach ostatniej tury tegorocznej edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Grant może być przeznaczony na realizację projektów, które przyczynią się do poprawy życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Laureaci zostaną wyłonieni w październiku.
14:07, 08.09.2021
Centrum Prasowe PAP to atrakcyjny i prestiżowy obiekt konferencyjny w samym centrum Warszawy. Od września konferencje prasowe i debaty organizujemy w nowocześnie zaprojektowanych wnętrzach, wyposażonych w multimedialny sprzęt. Zapewniamy kompleksową obsługę medialną oraz szerokie dotarcie do mediów.
14:01, 08.09.2021
Na całym świecie praca hybrydowa stała się w czasie pandemii koronawirusa standardowym modelem pracy. Jak wynika z globalnego raportu The Adecco Group, model hybrydowy zwiększa produktywność, ale i wywiera presję na pracodawcę i pracownika. To z kolei wymusza na firmach głęboką refleksję nad tym, w jaki sposób mierzyć efektywność pracy i zarządzać pracownikami.
13:42, 03.09.2021
Gdy pomyślimy o szkole, w pierwszej chwili przychodzi nam na myśli pisanie wypracowań, liczenie zadań z matematyki czy zajęcia z wf'u. Jednak tak naprawdę szkoła nie tylko uczy, ale również wychowuje. Poza standardowym materiałem przerobionym na zajęciach z podręczników szkolnych istnieje wiele kwestii związanych z procesem kształtowania tożsamości. Jedną z nich, związaną z ukrytym programem jest z pewnością wychowanie patriotyczne. Nasze dziedzictwo kulturowe, tradycje to bogactwa, które powinny być przekazywane od najmłodszych lat. Dzieci spędzają w szkole bardzo dużo czasu, więc to na barki nauczyciela spada ich edukacja w tym kierunku.
REKLAMA
10:08, 02.09.2021
Jeśli zastanawiasz się nad montażem pompy ciepła typu powietrze-woda jako alternatywy dla tradycyjnych metod grzewczych, stoi przed tobą decyzja, jaki rodzaj pompy wybrać. Na rynku dostępnych jest sporo rewelacyjnych modeli pomp ciepła, jest zatem z czego wybierać. W poniższym artykule skupimy się na różnicach między pompą ciepła typu monoblok, a typu split.
12:08, 24.08.2021
Kominek domowy potrafi stworzyć niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na jego instalację. Wybierać możemy spośród kilku rodzajów kominków domowych. Tutaj jednak skupimy się na najbardziej tradycyjnej wersji, czyli kominku otwartym. Wygląda on naprawdę magicznie i do tego stanowi świetną ozdobę wnętrza salonu. Poniżej dowiesz się więcej na temat tego kominka.
12:07, 18.08.2021
Żeby zakupione mieszkanie spełniało nasze wymagania - było maksymalnie funkcjonalne i estetycznie, musimy przeprowadzić w nim prace remontowe. Wykończenie mieszkania to bardzo czasochłonny i kosztowny proces, dlatego trzeba dokładnie go zaplanować i przeprowadzić. Pierwsze, co powinniśmy się dowiedzieć, ile to kosztuje?
10:57, 13.08.2021
W Polsce przyjęto unikalny sposób wyliczania akcyzy dla tzw. produktów nowatorskich, czyli podgrzewaczy tytoniu, a to prowadzi do znaczącego zaniżenia akcyzy na te produkty. W Polsce jest ona o ponad 50 proc. niższa w stosunku do średniej dla państw członkowskich UE - mówi raport ekspertów z Forum Prawo dla Rozwoju pt. ?Save&Invest: Polityka akcyzowa Ministerstwa Finansów czy Komisji Europejskiej??.
10:50, 13.08.2021
Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach. Nie inaczej jest także na Uczelni Łazarskiego - niepublicznej uczelni wyższej, kształcącej od 2017 roku przyszłych lekarzy.
REKLAMA
11:22, 10.08.2021
Choroba, utrata pracy to najczęstsze powody braku możliwości spłaty długów. Tak też było w przypadku pani Sandry, klientki Programu Ulga od Długu. Dzięki pomocy specjalistów ds. negocjacji i prawników udało się zredukować dług pani Sandry o blisko 60 procent.
11:15, 10.08.2021
Do 2028 r. na terenie woj. pomorskiego powstaną nowe linie 400 kV o łącznej długości przeszło 250 km oraz dwie stacje elektroenergetyczne w gminie Choczewo i w okolicach Słupska. Za ich budowę odpowiadają Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które już odbyły konsultacje na temat proponowanych przebiegów linii przesyłowych z częścią gmin, na terenie których mają powstać te inwestycje. Druga tura rozmów z pozostałą częścią gmin planowana jest na wrzesień.
11:04, 10.08.2021
Elastyczne planowanie podróży pociągami ekspresowymi PKP Intercity może teraz przynieść pasażerom spore oszczędności. Wyjazd pociągiem w mniej popularnym terminie, np. w środku tygodnia o nietypowej godzinie i przy małym obłożeniu składu - to szansa na dużo tańszy bilet.
00:37, 06.08.2021
Każda praca ma swoją specyfikę. W obsłudze klienta, handlu, wymaga się od pracownika szeregu umiejętności. Jakiego pracownika teraz poszukują pracodawcy?
09:23, 04.08.2021
Bezpieczeństwo i spokój - na to z pewnością liczy każdy przedsiębiorca. Nawet dobrze prosperująca firma może nagle popaść w tarapaty finansowe, jeśli dojdzie do niespodziewanych zdarzeń. Na szczęście da się przed tym chronić, wystarczy ubezpieczyć przedsiębiorstwo. Dlaczego warto to zrobić? Sprawdź już teraz!
REKLAMA
REKLAMA