Zamknij
REKLAMA

Rynek nieruchomości w Gdyni

00:21, 20.07.2020 | materiały partnera

Mieszkańcy Gdyni są jednymi z najbardziej zadowolonych z miejsca zamieszkania obywateli. Wysoka jakość życia, szereg inwestycji, dynamiczny rozwój i bogata oferta atrakcji kulturalnych oraz rozrywkowych sprawiają, że ceny nieruchomości w tym mieście są wysokie.

Nowe mieszkania w Gdyni cieszą się dużym zainteresowaniem.

Ponad 50% mieszkańców pracuje w Gdańsku, w związku z czym możemy powiedzieć, że Gdynia jest niczym sypialnia Gdańska. Z jednej strony miasto jest popularnym nadmorskim kurortem, z drugiej im dalej od linii brzegowej, tym większa kameralność i spokój. Liczne tereny zielone, słynne klify i klimatyczne uliczki sprzyjają spacerom oraz aktywności fizycznej. Nowe mieszkania w Gdyni są drogie i bardzo często kupowane jako nieruchomości inwestycyjne na wynajem krótkoterminowy. Idealna lokalizacja gwarantuje wysoki zwrot przez cały rok, bo w Gdyni sezon na turystów nigdy nie kończy się całkowicie.

Ile kosztują nowe mieszkania w Gdyni?

Jeśli interesuje nas nowe mieszkanie musimy liczyć się z inwestycją rzędu 604 788,86 zł. Średni koszt za metr kwadratowy lokalu to 10808,25 zł. Powstające nieruchomości zwykle są przestronne i komfortowe. Mieszkańcy Gdyni to nie tylko osoby przebywające w mieście na stałe, ale też inwestorzy, którzy spędzają nad Bałtykiem weekendy lub wakacje, a codzienne życie prowadzą w Warszawie. Drugą grupą są inwestorzy oferujący mieszkania na wynajem.

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

Średnia wielkość mieszkań w Gdyni to 63,82 m2, czyli więcej niż najpopularniejszy typ nieruchomości. Prawdopodobnie  wynika to z chęci zaoferowania wyższego komfortu i podkreślenia prestiżu mieszkania w tej okolicy. Wiele nowych osiedli powstaje nie tylko w głębi miasta, ale i w pobliżu plaży. Dodatkową atrakcją w tym przypadku są wyjątkowe widoki.

Jak żyje się w Gdyni?

Gdynia to jedno z miast Trójmiasta – najpopularniejszego kurortu w Polsce. Każdego dnia bez względu na porę roku można tutaj skorzystać z dobrodziejstw wybrzeża, przy którym znajduje się jedno z najbardziej klimatycznych miejsc – molo w Orłowie. Spacery, jogging, ćwiczenia, oddychanie świeżym powietrzem mogą być częścią codziennej rutyny. W Gdyni znajdziemy szereg restauracji, kawiarni i barów z różnorodnymi rodzajami kuchni, smaków oraz zapachów. W tym mieście zdecydowanie trudno się nudzić. Znajdziemy tutaj liczne zabytki architektoniczne, a także słynny żaglowiec  „Dar Pomorza” i niszczyciel „ORP Błyskawica”. W Gdyni dostępne są liczne muzea, galerie oraz wystawy. To tutaj odbywa się jeden z największych i najbardziej znanych festiwali muzycznych „Open’er Festiwal” oraz gdyński Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Osoby aktywne mają do wyboru kilka szlaków turystycznych, jak i ścieżek rowerowych. Bez trudu mogą przemieszczać się pomiędzy aglomeracją trójmiejską, dzięki doskonałemu połączeniu zarówno pieszo, jak i w ciągu kilku minut komunikacją miejską – autobusami lub koleją. Dodatkowo w Gdyni bez trudu spędzimy czas a łonie natury w jednym z parków, rezerwatów, skwerach i na klifach. Warte odwiedzenia są także zespoły dworowo-parkowe w Orłowie i w Kolibkach.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA