Zamknij
REKLAMA

Leczenie ortodontyczne - szansa na zdrowy i piękny uśmiech

00:00, 28.08.2020 | materiały partnera

Postęp medycyny sprawił, że obecnie z leczenia ortodontycznego może skorzystać każdy. Najbardziej złożone wady zgryzu mogą być leczone przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, aparatów i metod. Proste zęby i uporanie się z krzywym zgryzem to kwestia nie tylko pięknego uśmiechu, ale przede wszystkim zdrowia całej jamy ustnej. Co warto wiedzieć o aparatach ortodontycznych przed ich zastosowaniem?

Dla kogo przeznaczone są aparaty ortodontyczne?

Z aparatów ortodontycznych, które oferuje ortodonta w Gdyni z kliniki DentalSand, mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Ich zastosowanie ma znaczenie dla zachowania lub przywrócenia zdrowia całej jamy ustnej, w tym zębów, tkanek przyzębia oraz stawów skroniowo-żuchwowych.

Najmłodszym pacjentom często proponuje się aparaty ruchome, które noszone są przez ściśle określony czas. Nadają się one do wyjmowania i ponownego zakładania samodzielnie przez pacjenta. Osoby dorosłe przeważnie muszą korzystać z aparatów stałych, ale mogą wybrać aparat, który estetyką będzie odpowiadał ich potrzebom. Z kolei u najstarszych pacjentów zastosowanie aparatu ortodontycznego pozwala na przygotowanie uzębienia do dalszych prac implantologicznych lub protetycznych.

W klinice DentalSand zlokalizowanej w Gdyni pacjenci mogą liczyć na leczenie w gabinetach wyposażonych w sprzęty najnowszej generacji. Ponadto różne rodzaje aparatów do wyboru, w tym te cechujące się wysoką estetyką, jak aparat stały szafirowy samoligaturujący.

Zalety noszenia aparatów ortodontycznych

Każdy ortodonta z Gdyni z kliniki DentalSand gwarantuje leczenie w profesjonalnych gabinetach, przy pełnej opiece nad pacjentem, aby zapewnić mu komfort podczas przeprowadzanych zabiegów, w tym zakładania i regulowania aparatu ortodontycznego.

Jakie są zalety wyboru leczenia ortodontycznego i noszenia aparatu? Przede wszystkim poprawa estetyki zębów, do tego zdecydowanie łatwiejsza codzienna higiena jamy ustnej. Gdy zęby nie są stłoczone i pozostają prawidłowo ustawione, łatwiej dotrzeć do wszystkich zakamarków jamy ustnej, tym samym zmniejszając ryzyko namnażania się bakterii i rozwoju chorób.

To najważniejsze zalety podjęcia decyzji o leczeniu ortodontycznym. DentalSand, której szczegółową ofertą można znaleźć na stronie http://dentalsand.pl/, stawia na pełen zakres usług stomatologicznych, gabinety przyjazne dzieciom, najwyższej klasy sprzęt medyczny oraz doświadczony personel.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA