Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

08:19, 28.09.2020 | materiały partnera

Każdy biznes powinien posiadać swoją stronę internetową. W obecnych czasach to jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych rodzajów reklamy w internecie. Jednak mimo wszystko prowadzenie strony internetowej, jak i również jej stworzenie jest kosztowne. Ile kosztuje strona internetowa? O tym w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania.

Samodzielne stworzenie strony - kreatory stron internetowych

Kreator stron internetowych to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Przede wszystkim umożliwia samodzielne stworzenie własnej strony internetowej. Obecne kreatory stron internetowych dają bardzo wiele możliwość, dzięki czemu możemy stworzyć swoją wymarzoną stronę internetową.

Wśród zalet kreatorów stron internetowych zdecydowanie możemy wymienić dość duży wybór funkcji, a także cenę - zazwyczaj nie musimy nic płacić.

Zapewne zadajesz sobie pytanie - czy warto? Jest to dość kwestia indywidualna. Witryna internetowa stworzona przy użyciu kreatora stron internetowych na pewno nie będzie wyglądać profesjonalnie. Decydując się również na to rozwiązanie, musisz wiedzieć, że nie możliwa będzie optymalizacja strony.

Korzystanie z kreatorów stron internetowych polecane jest na początek. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kawałek swojego miejsca w sieci.

Profesjonalna strona internetowa - o czym musisz pamiętać?

Jeśli chcesz stworzyć profesjonalną stronę internetową, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na cenę. Zapewne spotkasz się z wieloma ofertami stworzenia witryny za kwotę z rzędu 300-400 zł, ale musisz wiedzieć, że to za mało, aby mieć profesjonalną stronę internetową, dlatego też nie możesz oczekiwać, że za taką kwotę otrzymasz doskonałą witrynę. Pokrótce mówiąc - im niższa cena, tym niższa jakość.

Zapewne zastanawiasz się, ile powinno kosztować profesjonalne wykonanie strony internetowej. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż koszt wykonania strony internetowej jest zależny od wielu czynników - m.in. celu jej utworzenia. Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa posiadała podstawowe możliwości optymalizacji, a także wystarczające funkcje, to musisz się liczyć z kosztem z rzędu 5000-6000 złotych. Jednak jeśli nie masz aż tak dużych wymagań - za około 2000 złotych również uzyskasz ciekawy projekt strony internetowej.

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej?

Wybierając wykonawcę strony internetowej, na pewno będziemy mieli do wyboru wiele agencji marketingowych, jak i również freelancerów. Należy zaznaczyć, że wybierając profesjonalną agencję, z całą pewnością zapłacimy więcej, co wynika z tego, że nad jednym projektem pracuje przynajmniej kilku pracowników, dzięki czemu możesz mieć pewność, że strona będzie taka, jak chcesz.

Jednak czy to oznacza, że wykonanie strony internetowej przez freelancera jest gorsze? Niekoniecznie. Decydując się na współpracę z freelancerem, na pewno zapłacimy mniej, a jakość może być równie dobra, jak w przypadku agencji.

Podsumowując

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wykonanie strony internetowej. Cena stworzenia strony internetowej jest uzależniona od bardzo wielu czynników, dlatego też na samym początku należy zastanowić się, jakie będzie jej przeznaczenie.

Artykuł powstał w konsultacji ze specjalistą https://contentninja.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA