Zamknij
REKLAMA

Wakacje nad wodą - jaki sport wybrać?

08:06, 06.10.2020 | materiały partnera

A więc udało się: urlop! I to nie byle jaki, bo urlop nad wodą, wyjazd za miasto i odcięcie się od codziennego pędu. Jak pięknie! Ptaszki śpiewają, słońce świeci, na niebie ani jednej chmurki, przyjemny wiatr porusza liście na drzewach… Jednak ile czasu można sielankowo leżeć pod przysłowiową palmą i nic nie robić? Zwłaszcza w Polsce, gdzie warunki pogodowe - przyznajmy - nie rozpieszczają. Rzadko kiedy jest na tyle ciepło i przyjemnie, żeby leżeć i nic nie robić, czy to nad morzem, gdzie tłumy plażowiczów każą zapomnieć o spokojnym zatopieniu się w lekturze, czy to nad jeziorem, gdzie zazwyczaj nie ma ani wielkich plaż, ani tak ciepłej pogody.

Wyjeżdżając na wakacje nad wodę warto zaplanować aktywny wypoczynek. Zbiornik wodny, na którym można uprawiać różne sporty wodne nie jest dostępny na co dzień dla mieszkańców Wrocławia. I o ile spływ kajakowy da się jeszcze zorganizować w okolicach miasta, o tyle trudno znaleźć przestrzeń do uprawiania innych sportów wodnych. Dlatego też wakacje to świetna okazja, żeby wrócić do starych hobby albo spróbować czegoś nowego. Nie wiesz co wybrać? Mamy tu kilka propozycji sportów wodnych, które mogą cię zainteresować:

1. Kajakarstwo

Pływanie kajakiem to zajęcie, które może łączyć pokolenia. Na kajaki zabierzesz dzieci, rodziców, dziadków i wnuki, jeśli tylko je masz. Pływać można po rzekach i jeziorach, samemu i w parach, a także w większych grupach. Pływanie kajakiem jest proste i nie wymaga dobrej kondycji - każdy może wsiąść do kajaka i powiosłowac przez kilka godzin. Dopiero wielodniowe spływy mogą się okazać wyzwaniem dla osób prowadzących siedzący tryb życia, jednak rekreacyjne pływanie przez kilka godzin to aktywna rozrywka dla każdego.

2. Deski sup

Choć nazwa stand-up paddleboard może brzmieć egzotycznie i z niczym się nie kojarzyć, to pływanie na deskach sup jest bardzo fajnym zajęciem. Na takiej desce pływa się na stojąco napędzając ją przy pomocy niewielkiego wiosła z jednym piórem - jak w łódce wiosłowej. Trzeba utrzymywać równowagę, jednak nie jest to trudne, gdyż deski sup są bardzo stabilne. Większośc z nich to modele dmuchane, które łatwo przewieźć - to kolejna przewaga nad innymi sportami wodnymi wykorzystującymi deskę. We Wrocławiu deski sup można kupić w kilku specjalistycznych sklepach, tam też można zapytać obsługę o szczegóły i poprosić o pomoc w doborze najlepszej deski.

3. Windsurfing

Dla spragnionych mocniejszych wrażeń dobrym sportem wodnym będzie windsurfing. Windsurfing można trenować zarówno nad morzem, jak i nad jeziorem - potrzeba jedynie akwenu wodnego i dosyć wietrznej pogody. To dobry sport na chłodniejsze dni, gdyż pianka kąpielowa, w której zazwyczaj pływa się na desce, chroni przed wiatrem i chłodem. Podstawy pływania na desce windsurfingowej bywają trudne, jednak kiedy już złapie się wiatr i utrzyma żagiel pędzenie po powierzchni jeziora czy morza sprawia niesamowitą frajdę. Windsurfing wymaga dobrej równowagi i mocnych mięśni ramion i pleców, jednak wszystko jest do wyćwiczenia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA