Zamknij
REKLAMA

Czy dron to dobry prezent pod choinkę?

09:17, 12.11.2020 | materiały partnera

Zbliża się sezon świąteczny i wielu rodziców zaczyna myśleć, jaki prezent w tym roku sprawić swoim pociechom. Jak co roku, wybór nowych zabawek i gadżetów jest ogromny – jak zatem znaleźć ten jeden jedyny prezent, który wkrótce po świętach nie zostanie rzucony w kąt?

Drony to jedna z nowinek technologicznych, która w ciągu ostatnich kilku lat podbiła świat i sprzedała się w milionach egzemplarzy. Razem z elektrycznymi hulajnogami i deskorolkami to jeden z wymarzonych przez dzieci prezentów.

Jak znaleźć odpowiedni dron dla dziecka?

Na początku może nic tego nie zwiastować, ale zakupy dronami mogą zmienić się w naprawdę frustrujący scenariusz. Wybór odpowiedniego drona dla twoich dzieci może być naprawdę trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie znasz standardów, jeśli chodzi o ich specyfikacje i techniczne nazewnictwo. Jeśli masz problem ze znalezieniem idealnego sprzętu dla dzieci, skieruj się do profesjonalnego sklepu z dronami, takiego jak KapitanDron.pl. To nie są wyłącznie sklepy dla profesjonalistów i zapaleńców - znajdziesz tam drony dla dzieci, które nie obciążą Twojego portfela, a jednocześnie zapewnią mnóstwo frajdy i rozrywki swoim maluchom.

Sprawdźmy teraz, dlaczego właściwie powinieneś kupić swoim dzieciom drona i jakie są potencjalne minusy takiego prezentu.

Ustal podstawowe zasady

Zanim kupisz dziecku drona, powinieneś najpierw przez chwilę pomyśleć o skutkach, jakie może wywołać taki prezent. Podobnie jak w przypadku większości innych hobby, latanie dronami musi mieć określone zasady.

Oprócz przepisów prawa dotyczących latania dronami, powinieneś również ustalić kilka podstawowych zasad dla swoich maluchów. Na przykład zakaz latania w dni powszednie, zakaz latania po 22:00, zakaz latania wczesnym rankiem, zakaz latania w godzinach szczytu (zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście tuż obok ruchliwej ulicy) i tak dalej… Lot dronem to fajna zabawa, jednak należy pamiętać, że jest to wysoce zaawansowany technologicznie sprzęt, który – jeżeli jest używany niewłaściwie – może ulec uszkodzeniu lub stanowić niebezpieczeństwo dla innych.

Pamiętaj, że drony się psują

Dron Twojego dziecka może działać doskonale przez długi czas… Ale nadejdzie dzień, kiedy coś przestanie działać poprawnie i niekoniecznie będzie to wina Twoich dzieci. Drony, zwłaszcza drony-zabawki, są zwykle wykonane z lekkich, tanich materiałów. Łatwo je zniszczyć, zwłaszcza jeśli uderzą w ziemię z odległości kilkunastu-kilkudziesięciu metrów.

Dla Twoich dzieci może to być tragedia  - niezależnie od tego, czy dron został uszkodzony z ich winy, czy nie, musza zrozumieć, że o taki sprzęt należy szczególnie dbać, ale mimo tego i tak może się zepsuć. O ile dron nie został całkowicie „skasowany”, zwykle wystarczy wymiana uszkodzonych części – te najczęściej podlegające uszkodzeniom można na szczęście łatwo dokupić i wymienić.

Trening czyni mistrza

Jeżeli po pierwszej próbie lotu dronem Twoje dziecko będzie rozczarowane niepowodzeniami, pamiętaj, aby mu wytłumaczyć, że to nie koniec świata i coś, co wymaga praktyki!

Drony dla dzieci są zwykle znane z tego, jak łatwo je obsłużyć i utrzymać w powietrzu, niemniej jednak pewne aspekty, takie jak lądowanie i wznoszenie się, zawsze wymagają pewnej praktyki. Ważne, aby Twoja pociecha nie zniechęcała się od razu, a była cierpliwa i zdeterminowana – to jest gwarantem sukcesu.

Można powiedzieć, że latanie dronami to prawdziwa próba charakteru. Nauczysz swoją pociechę odpowiedzialności, cierpliwości, poprawisz jego koordynację wzrokowo-ruchową, a wszystko to podczas świetnej zabawy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%