Zamknij
REKLAMA

Jak dobrze czyścić przestrzenie międzyzębowe?

09:31, 12.11.2020 | materiały partnera

Wszyscy wiemy, że nasze zęby należy regularnie szczotkować, aby zapewnić im piękny wygląd i zdrowie. Dlatego też dwa razy dziennie posłusznie sięgamy po szczoteczkę do zębów, odwiedzamy dentystę na wizyty kontrolne, wybieramy najlepsze pasty do zębów… Czasami jednak okazuje się, że to za mało i w naszych zębach i tak pojawiają się ubytki. Gdzie w takim razie popełniamy błąd?

Przestrzenie międzyzębowe – czy odpowiednio o nie dbamy?

Często okazuje się, że przyczyną naszych problemów jest próchnica rozwijająca się właśnie w szczelinach między poszczególnymi zębami. Nie dzieje się tak dlatego, że mycie zębów jest nieskuteczne – przeciwnie, to podstawa pielęgnacji, jednak często nie robimy tego wystarczająco dokładnie. Przestrzenie międzyzębowe są trudno dostępne dla szczoteczek, dlatego w łatwy sposób można je przez nieuwagę zaniedbać. W jaki sposób zatem zadbać o te miejsca?

Dobra szczoteczka do zębów

Klasyczna manualna szczoteczka do zębów to może być niestety zbyt mało. Myjąc zęby za pomocą zwykłej szczoteczki nie jesteśmy w stanie poruszać nią w taki sposób, aby zagwarantować, że dotrze w każde zakamarki jamy ustnej. Stosunkowo duża główka i ograniczony zakres ruchów sprawiają, że manualna szczoteczka nie będzie w stanie prawidłowo oczyścić trudno dostępnych miejsc.

Zamiast tego sięgnij po szczoteczkę soniczną. Ich sposób działania polega na tym, że główka szczoteczki wprawiana jest w ruch wibracyjny przez fale soniczne, dzięki którym szczoteczka porusza się 30-40 tysięcy razy na minutę. Dla porównania, manualną szczoteczką możemy wykonać nie więcej niż 600 ruchów na minutę. Najbardziej nowoczesne modele, takie jak np. Oclean X, posiadają wbudowane sensory, które wykrywają Twoją siłę nacisku i do niej dopasowują tryb pracy szczoteczki. Dodatkowo łączą się z Twoim telefonem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, aby przekazać Ci informacje na temat szczotkowania – gdzie szczotkowałeś za mocno, a gdzie zbyt mało.

Nici dentystyczne i manualne oczyszczanie przestrzeni między zębami

O ile dobra szczoteczka to podstawa dobrze umytych zębów, warto sięgnąć po coś specjalnego, dedykowanego specjalnie dla wąskich przestrzeni między naszymi zębami. Najbardziej popularne są oczywiście nici dentystyczne – są stosunkowo tanie i szeroko dostępne, a ponadto gorąco polecane przed dentystów. Wciąż jednak nie wszyscy z nich korzystamy – dokładne nitkowanie zębów zajmuje trochę czasu, a ponadto może podrażniać dziąsła.

Alternatywą, także dla osób noszących aparaty ortodontyczne, są specjalne szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych. Są to nieduże szczoteczki nasączone substancjami o właściwościach przeciwpróchniczych i antybakteryjnych.

Irygatory do zębów

Jeżeli jednak ani nici, ani specjalne szczoteczki do nas nie przemawiają, to nic straconego. Jeżeli mamy delikatne dziąsła i tradycyjne metody są dla nas zbyt nieprzyjemne lub gdy też po prostu chcemy uzupełnić codzienną pielęgnację, dobrym rozwiązaniem będzie irygator do jamy ustnej.

To urządzenie, które tworzy strumień wody pod ciśnieniem, który kierujemy w przestrzenie między zębami, okolice dziąseł i inne, trudno dostępne miejsca. Irygator jest bardzo skuteczny w usuwaniu płytki nazębnej, a strumień wody może dodatkowo być wykorzystywany do masażu dziąseł.

Irygatory do zębów dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki na polskim rynku, ale marka Oclean przygotowała już swoja pierwszą propozycję – Oclean W1 to ultranowoczesny irygator, który wyróżnia elegancki design i dedykowana aplikacja, pomagająca nam kompleksowo zadbać o zdrowie jamy ustnej. Urządzenie kupimy u oficjalnego polskiego dystrybutora marki na stronie https://oclean.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%