Zamknij
REKLAMA

Trójmiasto - czy warto zamieszkać w Gdyni?

11:49, 14.12.2020 | materiały partnera

Trójmiasto przyciąga inwestorów, a wraz z nimi nowych mieszkańców. Sopot, Gdańsk czy Gdynia? Gdzie warto kupić mieszkanie?

W wielu prestiżowych rankingach Trójmiasto wskazywane jest jako miejsce przyjazne dla inwestorów. Stąd też nad Bałtykiem przybywa nowych biurowców, a wraz z nimi – miejsc pracy dla doświadczonych ekspertów i młodych specjalistów. Start-upy czy duże korporacje, a zwłaszcza ich pracownicy, nie lubią jednak funkcjonować w próżni. Dlatego ważne, aby w Trójmieście nie tylko dobrze się pracowało, ale i żyło. A o to muszą zadbać włodarze poszczególnych miast.

Gdynia – tu warto zamieszkać

Pod tym względem z uprzywilejowanej pozycji startuje Gdynia, która jako jedyny polski przedstawiciel znalazła się na krótkiej liście miast o najwyższej jakości życia LivCom Awards 2019[1]. Na dodatek zdobyła w tym rankingu brązowy medal! Specjaliści do spraw środowiska i zarządzania krajobrazem docenili lokalne działania skoncentrowane na tworzeniu przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców oraz klimatu. Miasto uwielbiają też sami Gdynianie, którzy nie wyobrażają sobie lepszego miejsca na Ziemi.

Dlaczego? Zalet mieszkania przy plaży nie trzeba chyba reklamować – piasek, morze, czyste powietrze przyciągają spacerowiczów, chcących zrelaksować się po pracy. Zwłaszcza że Gdynia jest chyba najczystszym punktem na trójmiejskiej mapie, bo to miasto wciąż wybierane jest przez turystów rzadziej niż Sopot czy Gdańsk. A to gwarancja większego spokoju i prywatności, nawet gdy mieszka się tuż przy linii brzegowej.

Nowe mieszkania? Gdynia ma się czym pochwalić

O dziwo, tak atrakcyjnie położonych inwestycji przybywa, np. na Oksywiu, gdzie wciąż rosną nowe mieszkania. Gdynia może się pochwalić zarówno luksusowymi apartamentami, jak i mieszkaniami deweloperskimi w segmencie popularnym. Nieocenioną zaletą takiej lokalizacji jest możliwość wynajęcia lokalu turystom, np. gdy sami wyjeżdżamy na wakacje albo na rynku długoterminowym, chociażby gdy nasza rodzina się powiększy i zechcemy zmienić lokal na większy.

Czym jeszcze może przyciągać Gdynia? Nowe mieszkania są tam tańsze niż w pobliskim Gdańsku. Brzmi, jak błahostka, bo dziś ceny nieruchomości ogólnie uchodzą za wysokie, ale dlaczego by nie kupić nieco większego M w podobnej cenie? Kwestia do rozważenia.

Osiadając w Gdyni, nie trzeba przy tym rezygnować z uciech dla ciała i ducha. Kina, teatry, cieszące się dobrą opinią restauracje – wszystko można znaleźć na miejscu. A gdy tylko nadarzy się okazja na wypad do Gdańska czy Sopotu, komunikacja między tymi miastami jest szybka i łatwa.

[1] http://www.livcomawards.org/2019-awards/winners.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA