Zamknij
REKLAMA

Najlepsze oferty kredytu gotówkowego

08:54, 02.02.2021 | materiały partnera

Jakie są te najlepsze oferty kredytu gotówkowego? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć? Liczą się przecież indywidualne potrzeby i preferencje każdego kredytobiorcy.

 Można natomiast ustalić, na jakie aspekty najczęściej zwracają uwagę osoby, które starają się o kredyt gotówkowy. Przedstawiamy warianty dostępne na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , które zawsze warto brać pod uwagę, zanim jeszcze złoży się wniosek o tego rodzaju finansowe wsparcie.

Kredyt gotówkowy - koszty całkowite zobowiązania

Nie da się ukryć, że każdy bank komercyjny, jaki działa na terenie naszego kraju, funkcjonuje dla zysku. Udzielając kredyt gotówkowy, generuje dochody z tytułu tego rodzaju zobowiązania. Zarobkiem dla banku są nie tylko odsetki, jakie kredytobiorca spłaca w formie comiesięcznych rat jako oprocentowanie kredytu. Okazuje się, że klient instytucji bankowej musi liczyć się jeszcze z dodatkowymi opłatami, jakie zostają narzucane. To właśnie one sprawiają bardzo często, że kredyt gotówkowy staje się nieopłacalny. Dodajmy do tego, że każdy bank prowadzi własną politykę kredytową, przez co koszty okołokredytowe mogą się znacznie od siebie różnić. To dlatego tak świetnie sprawdza się zawsze porównywarka kredytów gotówkowych i kalkulator kredytowy, by oszacować tego rodzaju opłaty.

Oprocentowanie, czyli odsetki dla banku, to niejedyne koszty, jakie poniesie kredytobiorca, który zaciąga kredyt gotówkowy. Bank ustanawia najczęściej prowizję za udzielenie takiego zobowiązania, a ta jest zależna od wartości całego kredytu. Kosztem może być także konieczność dodatkowego ubezpieczenia kredytu albo polisy na życie kredytobiorcy, płatne konto bankowe do prowadzenia kredytu czy też konieczność nabywania innych, płatnych produktów danej instytucji bankowej. Kosztem będą też odsetki za zwłokę w spłacie czy opłata za wcześniejszą spłatę całego zobowiązania.

O całkowitych kosztach mówi wskaźnik RRSO i to na niego powinien zwracać szczególną uwagę każdy potencjalny kredytobiorca.

Kredyt gotówkowy - forma zaciągania

Coraz częściej przyszli klienci banków patrzą nie tylko na koszty kredytu gotówkowego, ale liczy się też komfort współpracy z bankiem czy minimum formalności podczas samego procesu brania kredytu. Coraz więcej osób chce na przykład brać kredyt gotówkowy przez internet i ta opcja wcale nie dziwi, jeśli pod uwagę weźmiemy nie tylko wygodę, szybkość załatwienia formalności, ale i bezpieczeństwo. W czasach, w których panuje pandemia koronawirusa i zalecana jest społeczna izolacja, kredyt gotówkowy online wydaje się być najlepszą opcją.

Co ciekawe, dobra porównywarka kredytów gotówkowych także dostępna jest w sieci. Przyszły kredytobiorca może więc bez wychodzenia z domu nie tylko oszacować atrakcyjność i opłacalność danych ofert, ale też wziąć kredyt gotówkowy i oczekiwać na wpłynięcie środków na konto.

Kredyt gotówkowy - warunki, jakie stawia bank

Trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy jest świetnym wsparciem finansowym, ale nie jest oferowany każdemu. Instytucje bankowe proponują tego typu zobowiązania jedynie tym klientom, którzy wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Osoby, które nie generują dochodów, posiadają długi albo mają nieciekawą historię kredytową, raczej nie mają szans na kredyt gotówkowych. Wtedy opcją na otrzymanie finansowego wsparcia pozostają chwilówki, które udzielane są praktycznie wszystkim.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, należy wykazywać odpowiednie dochody, nie można być dłużnikiem. Banki analizują też wpływy na konto oraz koszty stałe. Od kredytobiorcy żądają wskazania wartości zobowiązania oraz preferowanej liczby comiesięcznych rat. Ciekawostką jest przy tym fakt, że warunki kredytowe udaje się korzystnie negocjować.

Kredyt gotówkowy - jak weryfikować oferty?

Wspominaliśmy już, że nie ma jednego, uniwersalnego kredytu gotówkowego, a każdy bank realizuje własną politykę kredytową. Z tego też względu zawsze należy porównać różne oferty kredytowe, by wybrać ten jeden, najlepszy kredyt gotówkowy. Ma to być zobowiązanie elastyczne, odpowiadające potrzebom indywidualnego klienta banku.

Aby tak było, należy korzystać z dostępnych w internecie narzędzi. Przykładem może być kalkulator kredytowy, który oszacuje całkowite koszty, ale też zdolność kredytową, a więc szansę na otrzymanie wybranego zobowiązania. Kolejnym narzędziem jest ranking kredytów gotówkowych na www.totalmoney.pl. To zestawienie, które porównuje najważniejsze parametry, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności danego kredytu.

Zarówno ranking kredytowy, jak i kalkulator kredytów gotówkowych jest bez wątpienia pomocnym narzędziem, z którego powinien korzystać każdy przyszły klient instytucji bankowej. Trzeba jednak uwzględnić, że wskazują one jedynie poglądowe, szacowane i ogólne dane o kredytach. Te konkretne kredytobiorca uzyska dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej przez bank, ponieważ analitycy uwzględniają przecież indywidualne potrzeby i możliwości spłaty swojego klienta.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%