Zamknij
REKLAMA

Jakie są najlepsze klawiatury dla gracza?

09:37, 04.02.2021 | materiały partnera

Klawiatury na polskim rynku ostatnimi czasy cieszą się bardzo duża popularnością, gdyż różnego rodzaju gry komputerowe - przede wszystkim online - zyskują wielu sympatyków. Dowiedz się, jak wybrać tę odpowiednią dla Ciebie!

Klawiatura dla początkującego gamera

Jak wyżej zostało wspomniane coraz więcej młodych ludzi, w tym bardzo duża ilość dzieci i młodzieży, są zainteresowani grami komputerowymi, streamingiem i ogólnym sprzętem gamingowym. W tym wszystkim niezbędnym elementem na biurku każdego gracza jest klawiatura, która musi gościć na biurku każdego młodego pasjonata przygód. W budżetowej wersji dla początkujących graczy najlepszą opcją jest klawiatura Tracer Gaming Mecano, jeśli mówimy o tym dokładnie modelu możemy ją dorwać już w okolicach 100 złotych. Argumentem, który przemawia za jej kupnem jest stosunek ceny do jakości, dobre przewody, wejście USB oraz wymienne przyciski. Kiedy dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy czegoś lepszego z tak zwanym designem śmiało możemy się pokusić na sprzęt marki Genesis, a dokładniej Thor 300 TKL. Za klawiaturą przemawiają doskonale spasowane elementy, mechaniczne podświetlane przyciski charakteryzujące się doskonałą wytrzymałością. Dzięki podkładce, która znajduje się tuż pod klawiszem, klawiatura jest wyposażona w technologię anti- ghosting, co przy emocjonującej rozgrywce nie pozwoli nam na wciśnięcie w tym samym czasie kilku przycisków.

Gracze z większym budżetem

Używając frazy większym budżetem na myśli należy mieć osoby, które w świecie komputera są odrobinę dłużej, na przykład kilka lat, taki sprzęt idealnie nada się dla graczy, którzy są dobrymi zawodnikami w swoich ulubionych dyscyplinach e-sportu, na przykład League of Legends, gdzie szybkie używanie skillsów jest podstawą. Lepsza klawiatura z pewnością pomoże nam na większą swobodę, gdyż przyciski będą nadążać za naszymi sprawnymi palcami. Przechodząc do konkretu, w opinii specjalistów najlepszą klawiaturą dla graczy na chwilę obecną jest klawiatura SteelSeries Apex PRO OmniPoint, pomijając aspekty wizualne, które są na najwyższym poziomie, niezbędnik gracza posiada regulowane przyciski, które mogą być dostosowane do każdej gry, przy niektórych grach mogą być bardzo czułe, a przy jeszcze innych niezbędne będzie większe użycie siły, ale to już wszystko zależy od naszych preferencji. Kawiatura, która potrafi przystosować się pod Ciebie, kolejny plus to podparcie magnetycznie z doskonale wykończoną krawędzią frontową, co pozwoli nam na komfortowe trzymanie nadgarstków, klawiatura w żadnym wypadku nie ma prawa się przesuwać po powierzchni blatu. Tuż za pierwszym miejscem możemy zobaczyć sprzęt Logitech G915 TKL LInear, według osób, które korzystały z obydwu klawiatur, różnica jest jedna, a chodzi o wygodę korzystania, gdyż jedna jak i druga klawiatura jest niesamowita.

Podsumowanie

Ogólnikowo obszar sprzętu dla graczy jest bardzo duży i praktycznie końca nie widać, jeśli chcemy skomponować idealny zestaw należy przeanalizować budżet, który możemy poświęcić na różne komponenty w celu stworzenia idealnego stanowiska dostosowanego pod nasze preferencje, klawiatura dla gracza przede wszystkim powinna być dostosowane pod naszą wygodę. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z lepszymi urządzeniami do grania, warto jest poczytać recenzje bądź zerknąć na forum, obejrzeć poradniki, bądź posłuchać opinii innych. Zerknij na różne rozłożenie klawiszy, czy są osadzone szerzej czy troszeczkę węziej, są osoby które preferują klawiatury odrobinę dłuższe, które posiadają miękką podkładkę. Jest ona umocowane na przodzie klawiatury, aby nadgarstki nie miały kontaktu z blatem co przez wiele osób jest bardzo chwalone, ale nie zapominajmy o zwolennikach klawiatur mniejszych, gdzie te klawiatury są twardsze i generalnie wszystko w nich jest masywniejsze, to znaczy, że przyciski w tego rodzaju klawiaturach trzeba mocniej naciskać. Ogólnie wybór nie jest trudny, wystarczy dostosować go do swoich potrzeb.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%