Zamknij
REKLAMA

Beautiful Company Wrocław: Po czym poznać dobrego menagera?

15:34, 04.02.2021 | materiały partnera

Dobra grupa managerska jest dla przedsiębiorców na wagę złota. To oni realizują zadania, dbają o to, by zostały spełnione oczekiwania oraz, co oczywiste, nakierowują zespół na osiągnięcie pożądanych wyników. Nie wszyscy jednak nadają się do tego, by zespołami kierować. Po czym poznamy, że na stołku menagera zasiada właściwa osoba?

Lider, którego potrzebujesz nie stroni od pochwał.

Utarło się przekonanie, że menager powinien ciągle „piłować” swój zespół. Nikogo nie zdziwiłoby, że szef podczas omawiania miesięcznych wyników informuje wszystkich o błędach, niedociągnięciach. Wydawać by się wręcz mogło, że zebrania w pracy są po to, by usłyszeć, iż w kolejnym okresie rozliczeniowym należy starać się bardziej. Menager z prawdziwego zdarzenia będzie jednak znał moc płynącą z pochwał. To właśnie docenianie sprawia, że pracownicy są zmotywowani do dalszej pracy. Muszą wiedzieć i być uświadamiani przez przełożonych, że jest wiele aspektów ich podejścia do tematu pracy, które pochwalają. Buduje to pozytywną motywację, opartą na zdrowych zasadach.

Lider zawsze pomoże.

Prawdziwy menager to wsparcie dla zespołu. Nie tylko ich pochwali, ale też powie jak naprawić błędy, które popełnili. Wówczas dodatkowo podnosi swój autorytet, stając się w ich oczach realnym specjalistą od firmowych spraw. W dobrym modelu zarządzania pracownicy są uczeni samodzielności poprzez stworzenie poczucia bezpieczeństwa. Schemat ten wymusza na zarządzających udzielanie pełnego zakresu informacji. Zaznaczamy co idzie dobrze oraz omawiamy sytuacje, które nie przebiegły po naszej myśli. Menager proponuje swoje rozwiązania tych problemów lub w rozmowie z pracownikiem ustala wspólne koncepty. Podwładny dostaje z góry klarowny przekaz oraz staje się ważnym ogniwem w budowaniu nowych struktur.

Beautiful Company Wrocław

Menager wie jakich narzędzi używać.

Każdy zespół oraz człowiek potrzebuje różnych rozwiązań, by mądrze nim zarządzać. Wszystko zależy od indywidualnych motywacji oraz cech charakteru. Dobry menager weźmie pod uwagę te czynniki, by zastosować tylko najlepsze rozwiązania dla konkretnego zespołu. Nie powinno więc dziwić, że zmienia się styl zarządzania w momencie rotacji pracowników. To absolutnie naturalne i świadczy o tym, że ten lider zna się na swoim fachu.

Dobry menager będzie więc osobą o ponadprzeciętnej inteligencji emocjonalnej oraz umiejętności analizy sytuacji. To na jego głowie jest nie tylko przydzielanie członkom zespołu zadań, ale przede wszystkim rozwiązywanie różnorodnych problemów. Musi zawsze potrafić dostosować się do warunków, które panują w firmie i wiedzieć jak przełożyć je na korzyść całego przedsiębiorstwa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%