Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać uchwyt samochodowy do telefonu?

13:58, 10.02.2021 | materiały partnera

Uchwyt samochodowy do telefonu to doskonały gadżet dla każdego kierowcy. Nieważne jest to, czy jeździsz jedynie po mieście, czy też uwielbiasz długie podróże po całym kraju - na pewno bardzo często zdarza Ci się korzystać z nawigacji w smartfonie. Dlatego też powinieneś rozważyć zakup uchwytu samochodowego do telefonu, dzięki czemu używanie nawigacji, jak i prowadzenie rozmów będzie bezpieczniejsze. Jak wybrać dobry uchwyt do samochodu, który zadba o telefon? Sprawdź to w naszym artykule!

Uchwyt samochodowy na smartfona - czy na pewno jest potrzebny?

Wciąż wiele osób twierdzi, że uchwyty samochodowe na telefon to zbędny wydatek. W końcu telefon można trzymać na kolanach przez całą trasę lub też oprzeć go o deskę rozdzielczą. Jak widać - sposoby są różne, jednak czy są one bezpieczne? Co do tego mamy duże wątpliwości. Biorąc pod uwagę, że uchwyt samochodowy na telefon kosztuje niewiele, to naszym zdaniem warto zainwestować w taki gadżet, a co za tym idzie: postawić na bezpieczną jazdę samochodem.

Powróćmy jeszcze na chwilę do tych wyżej wymienionych sposobów. Mimo że oczywiście mogą być one skuteczne, to jednak pamiętajmy, że wystarczy gwałtownie zahamować, aby nasz smartfon upadł, czego skutkiem może być zbity wyświetlacz, czy inne uszkodzenia. Może dojść nawet do tego, że niezbędny będzie zakup nowego telefonu, a jak łatwo się domyślić - tańszy jest uchwyt samochodowy.

Ponadto, aby korzystanie z nawigacji w smartfonie było komfortowe, to urządzenie musi być stabilne. To zapewnia nam uchwyt samochodowy, który kosztuje zaledwie kilkanaście złotych, a dzięki niemu nie musimy rozglądać się na boki, co jest bardzo niebezpieczne podczas prowadzenia pojazdu.

Najpopularniejsze rodzaje uchwytów samochodowych

Podjąłeś decyzję o zakupie uchwytu samochodowego na smartfona? Jeśli tak, to świetnie! Zanim jednak udasz się do sklepu, to musisz wiedzieć, że wyróżniamy kilka rodzajów tych gadżetów. Największą popularnością cieszą się uchwyty samochodowe mocowane do szyby. Taki sposób montażu zapewnia doskonałą stabilność, dzięki czemu nie musimy obawiać się o to, że nasz telefon wypadnie lub, że odbieranie lub odrzucanie połączeń podczas prowadzenia auta będzie utrudnione.

Następny rodzaj to uchwyty samochodowe mocowane do kratki wentylacyjnej. To drugi najpopularniejszy sposób. Nie ma jednak co się dziwić, bowiem dzięki niemu ekran telefonu znajduje się na wysokości wzroku, dzięki czemu spoglądanie na nawigację jest bardzo wygodne. Oprócz tego ważne jest też to, że uchwyt przymocowany w tym miejscu nie ogranicza widoczności na drodze.

Trzecią opcją jest umieszczenie uchwytu samochodowego na desce rozdzielczej. Mogą to być silikonowe podkładki, a także przyklejany uchwyt, a co najważniejsze - obie opcje są komfortowe, dlatego też ostateczny wybór należy tylko i wyłącznie do nas.

Uchwyt samochodowy - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Przede wszystkim trzeba tutaj zaznaczyć, że na rynku możemy znaleźć uchwyty samochodowe, które są przeznaczone jedynie dla konkretnych modeli smartfonów, dlatego też przed dokonaniem zakupu trzeba na to zwrócić uwagę. Jednakże zdecydowana większość takich gadżetów jest uniwersalna, a to oznacza, że pasuje praktycznie do każdego smartfona.

Niemniej ważna jest jakość wykonania. Pamiętajmy, że nie zawsze warto wybierać najtańsze produkty, bowiem często są one wykonane ze złej jakości plastiku, co niestety przekłada się na to, że taki uchwyt samochodowy najprawdopodobniej się nie sprawdzi. Warto inwestować w produkty ze średniej półki. Ponadto wybierając uchwyt do samochodu na smartfona, zwróćmy uwagę na to, czy umożliwia on zmianę pozycji telefonu.

Podsumowanie

Podsumowując, zanim dokonamy ostatecznego wyboru, to powinniśmy dobrze się zastanowić, czego oczekujemy. Producenci uchwytów samochodowych oferują bardzo wiele rodzajów, dobrej jakości akcesoria znajdziemy na stronie https://bikeasy.pl dlatego też jesteśmy pewni, że na pewno każdy znajdzie idealny gadżet dla swojego telefonu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%