Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać dobrą agencję rekrutacyjną w Gdyni?

15:21, 07.03.2021 | materiały partnera

Nawarstwiające się problemy na rynku zatrudnienia zmuszają pracodawców do podejmowania coraz odważniejszych kroków w celu pozyskania pracowników. Część firm sięga po posiłki zza wschodniej granicy, inne biorą udział w wyniszczającym wyścigu na podnoszenie płac. Nie brakuje jednak firm, które wolą podejść do sprawy odpowiedzialnie i zamiast trwonić czas na bezskuteczne rekrutacje, nawiązują współpracę z profesjonalistami. Zlecenie pozyskania pracownika agencji rekrutacyjnej w Gdyni zawsze jest dobrą decyzją, ale jak znaleźć odpowiedniego partnera? Zebraliśmy najważniejsze wskazówki.

Renoma agencji rekrutacyjnej

Chcąc nawiązać współpracę z rzetelnym, zaangażowanym partnerem w zakresie pozyskiwania pracowników, warto zacząć od sprawdzenia opinii na temat wstępnie wybranych agencji rekrutacyjnych w Gdyni. Ważne jest to, aby opinie pochodziły od innych przedsiębiorców, ponieważ to oni są najlepszym papierkiem lakmusowym jakości świadczonych usług.

Na tym polu na szczególną uwagę zasługuje Verita HR, która jest najlepiej ocenianą agencją rekrutacyjną w Gdyni. Firma ma aż 97% pozytywnych opinii klientów biznesowych, co jest niespotykanym wynikiem w tej branży. Warto również zwrócić uwagę na opinie pracowników, którzy znaleźli zatrudnienie za pośrednictwem agencji – tutaj odsetek pozytywnych głosów wynosi aż 90%.

Renomowana, dobrze oceniana agencja rekrutacyjna zawsze będzie wyborem bez ryzyka. Skoro inni przedsiębiorcy wystawiają jej tak dobre opinie, to nie może być w tym przypadku. Taka agencja zagwarantuje wysoką skuteczność swoich działań, ale też dogodne warunki współpracy oraz pełne zaangażowanie w realizację zlecenia klienta.

Doświadczenie agencji

Bardzo ważnym kryterium wyboru agencji rekrutacyjnej w Gdyni jest to, od jak dawna działa ona w branży, dla kogo pracowała i jakie projekty realizowała. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy oczekujemy, że agencja zaproponuje konkretną strategię pozyskiwania pracowników – wówczas powinna móc pochwalić się doświadczeniem w prowadzeniu podobnych działań na rzecz innych klientów.

Przykładowo: jeśli zamierzamy skorzystać z usługi headhuntingu, to nie zakładajmy z góry, że poradzi sobie z tym każda agencja pracy na gdyńskim rynku. Jest wiele agencji specjalizujących się w standardowym pośrednictwie, ewentualnie w prowadzeniu tradycyjnej rekrutacji, natomiast niemających w przeszłości do czynienia z headhuntingiem. Radzimy więc zwrócić na to baczną uwagę.

Zakres usług świadczonych przez firmę rekrutacyjną

Wybierając agencję pracy w Gdyni czy jakimkolwiek innym mieście koniecznie trzeba ustalić, jakie usługi może nam ona zaproponować. Nie ma sensu ograniczać się tylko do np. standardowej rekrutacji czy pośrednictwa w zatrudnianiu pracowników kontraktowych. Dziś dostępne są znacznie bardziej zaawansowane techniki obsadzania wolnych etatów.

Wróćmy do wspomnianej wcześniej agencji Verita HR, która jako jedyna na gdyńskim rynku oferuje klientom Outsourcing Procesów Rekrutacyjnych. Jest to usługa kompleksowa, w ramach której agencja przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane z zaplanowaniem, wdrożeniem i przeprowadzeniem rekrutacji – włącznie z przyjmowaniem aplikacji, weryfikowaniem ich treści oraz odbyciem rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami.

Verita HR oferuje również wspomniany już headhunting oraz szereg innych metod pozyskiwania pracowników na rzecz klienta. Co ważne, specjaliści Verita HR świadczą profesjonalne doradztwo HR, dzięki czemu mogą zaproponować klientowi taką strategię rekrutacyjną, jaka okaże się najskuteczniejsza w tym konkretnym przypadku.

Załóżmy, że firma z branży IT pozyskała dużego klienta, dla którego ma zrealizować zaawansowany projekt informatyczny. Firma zgłasza się do Verita HR i informuje o potrzebie wzmocnienia zespołu. Z analizy przeprowadzonej przez specjalistów agencji wynika, że klient może mieć problem z szybkim utworzeniem nowych etatów, w dodatku nie jest pewne, czy dodatkowe stanowiska będą mu potrzebne w przyszłości.

Dlatego Verita HR ( https://veritahr.com/gdynia/ ) może zaproponować usługę outsourcingu IT, w ramach której zbuduje dla klienta zewnętrzny zespół specjalistów z zakresu np. programowania. To doskonały sposób na optymalizację kosztów zatrudnienia.

Model rozliczenia usługi

Na pewno warto postawić na współpracę z taką agencją rekrutacyjną w Gdyni, która zaoferuje klientowi wygodny, ale i bezpieczny model rozliczenia. W Verita HR wygląda to tak, że klient otrzymuje fakturę dopiero po zarekomendowaniu mu odpowiednich kandydatów do zatrudnienia, spełniających przedstawione kryteria i wpisujących się w stworzony wspólnie model idealnego pracownika. Takie rozwiązanie daje przedsiębiorcy duży komfort i gwarantuje pełne zaangażowanie agencji w pozyskanie pracownika.

Znalezienie dobrej agencji rekrutacyjnej w Gdyni nie jest takie trudne, o ile będziemy kierować się powyższymi kryteriami. Na pewno nie należy skupiać się wyłącznie na cenach świadczonych usług, a tym bardziej podejmować współpracy z przypadkową firmą.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%