Zamknij
REKLAMA

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie murów?

00:00, 21.04.2021 | materiały patnera

Ubezpieczenia nieruchomości są dostępne w kilku formach, a każda z nich różni się od pozostałych nie tylko zakresem obowiązywania, lecz także ceną. Jedną z takich polis jest ochrona murów bez elementów stałych oraz ruchomości. Ile kosztuje ten rodzaj ubezpieczenia?

Cena ubezpieczenia murów

Decydując się na taką formę polisy, warto dowiedzieć się, czym tak właściwie są mury. Zgodnie z definicją są one określane jako nieruchomość bez elementów stałych i ruchomości. Oznacza to, że ubezpieczenie murów obejmuje ściany i poszycie dachowe wraz z gładziami, dachówkami czy tynkami.

Ubezpieczenie murów może mieć różne ceny. Dokładny koszt takiej polisy zależy m.in. od tego, jaki charakter ma konstrukcja budynku. Ochrona interesów właściciela domu drewnianego będzie znacznie droższa niż w przypadku standardowego, murowanego obiektu. Cena różni się także w zależności od zakresu polisy. Im jest on szerszy, tym wyższy okazuje się koszt wykupienia ubezpieczenia murów. Nie warto jednak oszczędzać na ochronie swojego domu, ponieważ w razie pożaru, zalania czy huraganu wszystkie koszty mogą obciążyć Twój portfel.

Cena ubezpieczenia murów zależy od:

  • typu konstrukcji budynku,
  • metrażu,
  • lokalizacji,
  • ewentualnych dodatków,
  • dokładnego zakresu.

Ubezpieczenie murów nie jest drogim produktem, a jego koszt zamyka się zwykle w około 200-300 zł. Wszystko zależy jednak od tego, jaki charakter ma dana nieruchomość. W przypadku dużych, drewnianych budynków cena może okazać się nawet kilkukrotnie wyższa. Często nie warto inwestować w najtańsze produkty dostępne na rynku. Lepiej postawić na polisę, która pozwoli na wypłacenie odszkodowania w razie większej liczby nieszczęśliwych zdarzeń.

Jak kupić ubezpieczenie murów taniej?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje polisę na mury w nieco innych wariantach. Z tego powodu tak ważne okazuje się porównanie co najmniej kilku propozycji i sprawdzenie, która z nich jest najkorzystniejsza. W tym celu sprawdzą się takie strony, jak https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Używanie internetowych porównywarek ma jeszcze jedną, równie ważną zaletę. Pozwala ono na zaoszczędzenie czasu, który w innym przypadku musiałbyś przeznaczyć na przeglądanie stron poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Poprzez porównanie polis na mury można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. W ten sposób da się także szybko porównać zakresy poszczególnych ubezpieczeń i wybrać takie, które cechuje się nie tylko niską ceną, lecz także korzystnymi szczegółami ochrony. Często zdarza się bowiem, że dwie różne firmy oferują polisy w podobnych cenach, ale o zupełnie innej liczbie i charakterze sytuacji uprawniających do ubiegania się o odszkodowanie.

Na ostateczną cenę wpływają także ewentualne zniżki, np. za bycie stałym klientem lub wykupienie kilku innych polis w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Z tego powodu warto zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku odpowiednio wcześnie i dokładnie sprawdzić ich szczegóły przed podpisaniem umowy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%