Zamknij
REKLAMA

Jaka polisa na życie dla seniora?

00:00, 26.04.2021 | materiały patnera

Liczba seniorów stale rośnie. W 2015 roku osób powyżej 65 roku życia było ponad 6 milionów. Do 2050 roku liczba ta ma wzrosnąć prawie dwukrotnie! Starzejące się społeczeństwo to wyzwanie nie tylko dla systemu ochrony zdrowia, ale także dla towarzystw ubezpieczeniowych. Pragniesz zabezpieczyć finansowo siebie i swoich bliskich na jesień życia? Dowiedz się, jaką polisę na życie wybrać.

Osoby starsze są szczególnie narażone na zawał, udar, poważne zachorowania oraz różnego rodzaju wypadki. W związku z tym ubezpieczenie seniora wiąże się z dużym ryzykiem, przez co lista wyłączeń od odpowiedzialności się wydłuża, a składka za ochronę rośnie. Rozwiązaniem jest polisa bezterminowa o zawężonym zakresie i niskiej sumie gwarantowanej.

Ubezpieczenie dla seniora – jakie wybrać?

Ubezpieczenie na życie to produkt ubezpieczeniowy, który zapewnia ochronę finansową dla ubezpieczonego i jego bliskich w razie nieprzewidzianych zdarzeń, które mają związek z jego życiem i zdrowiem. W przypadku standardowej polisy, klient może zawrzeć dodatkowe umowy, które rozszerzają zakres ochrony o dodatkowe ryzyka. Seniorzy nie mają takiej możliwości. Polisy dla osób starszych charakteryzują się tym, że:

  • zapewniają dożywotnią ochronę,
  • do zawarcia umowy nie potrzebna jest ankieta medyczna,
  • mają ograniczony zakres ochrony, który obejmuje 2-3 zdarzenia,
  • można zawrzeć umowę nawet aż do 85. roku życia (w zależności od towarzystwa),
  • wysokość składki uzależniona jest od sumy ubezpieczenia oraz wieku klienta.

Umowa może zostać zawarta indywidualnie lub w wariancie małżeńskim. W drugim przypadku po śmierci jednego z małżonków, wdowiec lub wdowa otrzymają pieniądze zagwarantowane przez polisę. To dobry sposób, aby zabezpieczyć jesień życia ukochanej osoby, dlatego to jeden z najczęściej wybieranych wariantów podkreśla ekspert z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl.

Polisa na życie dla seniora – co obejmuje?

Zakres ubezpieczenia na życie dla osoby starszej jest bardzo zawężony. W większości towarzystw ubezpieczeniowych polisa obejmuje wyłącznie śmierć ubezpieczonego. Dlatego w przypadku seniorów procedura jest uproszczona do kilku pytań o stan zdrowia klienta. Jednak na rynku nie brak ofert, które zapewniają nieco szerszą ochronę niż tylko na wypadek śmierci ubezpieczonego, np.:

  • TU Europa w ramach ubezpieczenia życiedirect.pl gwarantuje wypłatę świadczenia również po poważnym zachorowaniu,
  • TU Red Sands Life Assurance Company w ramach polisy 4Life Direct oferuje pomoc finansową również po zgonie w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Pamiętaj – im wyższy zakres ochrony, tym wyższa składka za ubezpieczenie.

Ubezpieczenie na życie dla seniora – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje polisa na życie dla seniorów? Wysokość składki jest obliczana indywidualnie, na podstawie wielu czynników, w tym m.in. wieku klienta oraz liczby osób objętych ochroną. Koszt ubezpieczenia różni się również w zależności od wybranego towarzystwa, np. w:

  • Generali rozpoczyna się od 25 zł miesięcznie, przy SU od 5000 do 20 000 zł,
  • Europa wynosi co najmniej 4 zł za dzień, przy SU od 4000 do 300 000 zł,
  • Red Sands Life Assurance Company to 9 zł dziennie, przy SU od 1000 zł 10 000 zł.

Aby poznać dokładną cenę polisy, należy skontaktować się z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Pamiętaj, że jako senior również możesz korzystać z ochrony, jaką zapewnia podstawowa polisa na życie. Nie rezygnuj z tego i zadbaj o przyszłość swoich bliskich już dziś.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%