Zamknij
REKLAMA

Leasing maszyn budowlanych - rozwijaj swoją firmę budowlaną!

13:14, 08.07.2021 | materiały patnera

Prowadzenie przedsiębiorstwa budowlanego wiąże się z koniecznością inwestowania w specjalistyczny sprzęt. To jedyny sposób na rozwój firmy i utrzymanie konkurencyjności. Jednak maszyny kosztują ogromne pieniądze i zwykle zakup za gotówkę jest niemożliwy. Alternatywą jest wynajem, kredyt lub leasing i to właśnie ostatnie z rozwiązań może być najlepszym wyborem. Sprawdź, dlaczego warto leasingować maszyny budowlane!

Na czym polega leasing maszyn budowlanych?

W przypadku tego finansowania mamy do czynienia z umową podpisywaną pomiędzy leasingodawcą oraz leasingobiorcą. Pierwsza ze stron jest odpowiedzialna za zakup maszyny budowlanej wskazanej przez klienta. Po podpisaniu umowy następuje jej przekazanie drugiej stronie, która może swobodnie ją użytkować, w zamian opłacając comiesięczną ratę.

Rozwiązanie to powoduje, że przedsiębiorca nie musi od razu inwestować dużych pieniędzy na zakup sprzętu. Wpłaca czynsz inicjalny, a potem opłaca raty. Ich wysokość zależy od wielkości wpłaty wstępnej, czasu trwania umowy oraz konkretnych warunków stawianych przez leasingodawcę.

Leasing maszyn może mieć formę finansową lub operacyjną

Jeśli jesteś zainteresowany leasingiem, musisz pamiętać o tym, że dzieli się on na finansowy oraz operacyjny. Jakie są różnice?W leasingu operacyjnym:- maszyny budowlane zalicza się do majątku firmy,- leasingobiorca dokonuje odpisów amortyzacyjnych,- odliczeniu od dochodu podlega część odsetkowa raty,- VAT należy zapłacić z góry,- po zakończeniu umowy następuje automatyczne uzyskanie własności do jej przedmiotu.

Z kolei w przypadku leasingu operacyjnego:

- przedmiot umowy jest własnością leasingobiorcy, który dokonuje odpisów amortyzacyjnych,

- na koniec kontraktu można oddać maszyny budowlane lub zdecydować się na wykup,

- podatek VAT naliczany jest do każdej raty,

- odliczeniu od dochodu podlega cała kwota raty, czynsz inicjalny oraz koszty eksploatacji pojazdu.

To właśnie leasing operacyjny jest najczęściej wybierany w przypadku finansowania samochodów lub sprzętu budowlanego. Jest wygodny, w opcji z wysokim wykupem cechuje się niską ratą, a do tego wiąże się z licznymi korzyściami podatkowymi.

Kiedy warto postawić na leasing maszyn budowlanych?

Z całą pewnością leasing maszyn budowlanych to opcja najbardziej opłacalna dla firm „młodych” lub małych. Dla takich przedsiębiorców zakup specjalistycznego sprzętu wiąże się z ogromnym wydatkiem. Leasing daje dostęp do urządzeń bez konieczności wykładania dużej gotówki już na wstępie. Do tego w opcji operacyjnej można liczyć na wiele korzyści podatkowych.

Leasing maszyny budowlanej bez wkładu własnego? To możliwe!

Jeśli planujesz zakup nowych lub po prostu bardzo popularnych maszyn budowlanych, znalezienie oferty z zerową wpłatą wstępną jest możliwe. Oczywiście musisz liczyć się wtedy z wyższymi ratami, choć wiele zależy od tego, na jak długi okres podpisujesz umowę.

Leasingować można używane maszyny budowlane!

Większość leasingodawców nie widzi problemu w kwestii leasingowania maszyn używanych. Różnice w ofertach dotyczą tego, jak stara może być maszyna budowlana. Maksymalnie od 4 do 6 lat jest rynkowym standardem, ale niektóre firmy finansują nawet sprzęt 10-letni!

Wyszukaj ofertę leasingową z pomocą specjalistów

Jeśli chcesz znaleźć najlepszą ofertę na leasing maszyn budowlanych, najlepiej skorzystaj z pomocy specjalistów. Zajrzyj na https://vleasing.pl gdzie znajdziesz specjalny kalkulator leasingowy. Dzięki niemu szybko przekonasz się, że podpisanie umowy leasingowej może być bardzo korzystne!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%