Zamknij
REKLAMA

Kiedy należy się zdecydować na terapię dla par?

13:59, 12.07.2021 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach ze względu na stres, czy codzienne zabieganie związane z obowiązkami nie tylko zawodowymi, lecz też domowymi, bardzo często zapominamy o nas samych, o naszym związku, oraz uczuciu, które stopniowo wygasa. Zamiast od razu decydować się na drastyczny krok i myśleć o rozstaniu, może najpierw powinniśmy zastanowić się nad terapią dla par?

Na czym polega terapia dla par?

Otóż, terapia dla par polega na cyklu spotkań z terapeutą, na które uczęszczają małżeństwa, którym zależy na odbudowaniu relacji między sobą, lecz czują że sami nie dadzą rady. Na terapię dla małżeństw bardzo często decydują się pary, które kierują się dobrem dzieci i nie chcą, aby ich konflikt w jakiś sposób negatywnie wpłynął na ich pociechy.

W trakcie takich spotkań z psychoterapeutą staramy się odbudować nasze relacje, uczymy się wzajemnej komunikacji, a także mówimy o swoich własnych potrzebach, o których na co dzień zapominamy. Często parom towarzyszą duże emocje, takie jak np. złość, zazdrość, czy chęć zemsty, dlatego taka terapia ma także na celu wyrażenie wszystkiego co czujemy, w sposób bezpieczny, aby jeszcze bardziej nie skakać sobie do oczu. Tego rodzaju terapia prowadzona jest przez Beatę Załucką-Gosk - założycielkę Centrum Pomocy Psychologicznej w Labiryncie (www.pomocwlabiryncie.pl), która posiada swój prywatny Gabinet psychologiczny na ul. Konwaliowej 9 w Gdyni, i z którą kontaktować się można telefonicznie 507 621 115 lub poprzez formularz podany na stronie. Oferuje ona pomoc psychologiczną prowadząc terapie indywidualne oraz terapie dla par, które przechodzą kryzys w swoim związku.

Czy warto się zdecydować na terapię dla par?

Terapia dla par może się udać tylko i wyłącznie, gdy dwojgu partnerom będzie na niej zależało. Nie należy na siłę zmuszać swojego partnera do takich spotkań, lecz należy go do nich zachęcić powołując się na przykład na dobro wspólnego dziecka. Taki argument powinien pomóc podjąć mu decyzję, abyście spróbowali wspólnie zawalczyć o Waszą rodzinę.Jeżeli znajdziecie dobrego psychoterapeutę z pewnością z jego pomocą możecie poprawić wspólne relację w związku. Podczas każdego spotkania będzie pracował z Wami nad wewnętrzną motywacją do uczęszczania na terapię. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej może dać Wam wiele korzyści, przede wszystkim nauczycie się zmniejszać częstotliwość konfliktów, a także poprawić komunikację między sobą. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu możecie przetrwać kryzys bez potrzeby składania papierów rozwodowych, bowiem po terapii z czasem możecie nadal być dobrym i szczęśliwym małżeństwem.

Jeśli czujesz, że zmagasz się z czymś i chcesz rozpracować to pojedynczo, bez swojego partnera - Psycholog Beata Załucka-Gosk prowadzi również terapie indywidualne, które w równie skuteczny sposób pomogą ci odnaleźć spokój ducha i powrócić na właściwe tory swojego życia. Szczegółowy opis działalności Beaty Załuckiej-Gosk Centrum Pomocy Psychologicznej znajduje się w zakładce obszar pomocy na stronie internetowej gabinetu.

Jak wygląda taka terapia?

Otóż, terapia małżeńska w większości przypadków wzbudza u par skrajne emocje, niepotrzebne obawy, czy wstyd przed otworzeniem się i zwierzeniem w towarzystwie psychoterapeuty ze swoich problemów. Jednak, gdy wybierzemy odpowiedni gabinet, w którym pracuje profesjonalista w swojej dziedzinie, dla którego zawód to nie tylko praca, a także pasja w którą angażuje wszystkie swoje siły, nie macie się czym przejmować.

Na pierwszym spotkaniu terapeuta będzie chciał poznać szczegóły Waszego związku, od kiedy jesteście razem, kiedy zaczęło się psuć w waszym małżeństwie i co mogło być tego powodem. Następnie przedstawi szczegóły terapii, a także ustali termin kolejnej sesji.

Dlatego, jeżeli czujecie, iż w waszym związku zaczyna się źle dziać, może warto jak najszybciej podjąć kroki i skorzystać z terapii małżeńskiej zanim będzie za późno i już nie zostanie nic, co byłaby szansa odbudować?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%