Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć o spedycji morskiej?

09:22, 13.07.2021 | materiały partnera

Transportowanie towarów drogą morską niesie za sobą wiele korzyści. Organizacja transportu morskiego potrafi być skomplikowana, dlatego też zazwyczaj zajmują się nią profesjonalne firmy spedycyjne. Co warto wiedzieć o transporcie morskim i spedycji?

  • Spedycja morska - rodzaje
  • Transport morski - rozmiary przesyłek
  • Zalety i wady transportu morskiego

Spedycja morska - rodzaje

Spedycja morska dzieli się na kilka rodzajów - zależnie od tego, jakie produkty są transportowane drogą morską. W doborze najlepszej dla nas usługi może pomóc doradztwo transportowe - często warto zdecydować się na pakiet usług dodatkowych, szczególnie podczas transportu towarów niebezpiecznych lub ładunków ponadgabarytowych.

  • Transport pełnokontenerowy - to transport kontenerowy produktów o dużych rozmiarach. Taki rodzaj transportu wybierany jest często przez klientów biznesowych i przedsiębiorców, którzy w kontenerach mogą przewieźć ładunki o znacznej masie i objętości. Podczas jednego załadunku można umieścić na pokładzie kontenery o objętości nawet kilkudziesięciu metrów sześciennych. 
  • Transport drobnicowy - dzięki niemu przewożona jest tzw. drobnica morska, czyli pojedyncze przesyłki lub palety.  Umieszczane w odpowiednim kontenerze produkty często pochodzą od bardzo różnych dostawców - na takie rozwiązanie często decydują się drobni przedsiębiorcy. 

Transport morski - rozmiary przesyłek

Transport morski niesie za sobą pewne ograniczenia w zakresie wymiarów i wagi przesyłek. Fracht morski daje jednak bardzo duże możliwości - towary można zapakować do wspólnych kontenerów, a jeśli się w nich nie mieszczą, stosuje się kontenery typu open top lub flat track. Daje to ogromne możliwości zarówno eksporterom, jak i importerom różnorodnych towarów z całego świata. 

Rodzaj, rozmiary i waga produktu wpływa znacząco na cenę transportu - warto mieć to na uwadze. 

Zalety i wady transportu morskiego

Transport morski nie jest dobrą metodą na przewożenie produktów szybko psujących się lub takich, które muszą szybko dotrzeć na swoje miejsce. Realizacja zajmuje nawet kilka tygodni - co może niekiedy stanowić problem. Z drugiej strony - transport drogą morską jest bardzo bezpieczny i zapewnia warunki dla importowania lub eksportowania produktów o dużej masie i znacznych gabarytach.

Rozwój branży spedycji morskiej sprawił, że dostarczanie drogą morską różnorodnych towarów stało się znacznie łatwiejsze. Choć na dotarcie takich produktów do celu trzeba poczekać, towary produkowane na innych kontynentach stają się dostępne bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Fracht morski to ekonomiczny i bezpieczny sposób na transport wielkogabarytowych ładunków. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%