Zamknij
REKLAMA

OCP przewoźnika Gdańsk

10:54, 14.07.2021 | materiały patnera

Osoby posiadające firmy zajmujące się przewożeniem towarów muszą zadbać o to, by zawrzeć korzystną umowę na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jest to coś, czego wymaga od nich polskie prawo, a bez czego nie mogliby świadczyć swoich usług. Tak naprawdę jednak nie jest ono jedynym ubezpieczeniem, na jakie są w stanie się zdecydować. Prawda, wszystkie pozostałe są całkowicie opcjonalnie. Nie oznacza to jednak, że nie powinno się rozważyć zainwestowania w nie. Zwłaszcza że niektóre są w stanie przynieść całe mnóstwo korzyści. Jednym z takich jest ubezpieczenie OCP. To właśnie na nim skupimy się w dzisiejszym wpisie.

Czym jest i jest w stanie dać ubezpieczenie OCP?

Ubezpieczenie OCP przewoźnika jest jednym z tych, które mimo bycia nieobowiązkowymi są niesamowicie często wybierane. Nie chroni ono ani firmy, ani posiadanego przez nią pojazdu - przynajmniej nie w sposób bardzo bezpośredni. Zamiast tego jest silnie związane z towarami, które są przewożone za ich pośrednictwem. Ubezpieczenie tego typu chroni zatem przed jego zniszczeniem, uszkodzeniem lub zagubieniem. Zawsze jednak robi to na pewnych zasadach, ustalanych w sposób indywidualny przez każdego ubezpieczyciela z osobna. W większości wygląda to jednak podobnie. Zakład ubezpieczeń pokrywa więc wyłącznie zdarzenia, do których doszło bez bezpośredniej winy leżącej po stronie firmy przewozowej lub jej pracowników. Jeżeli zatem uszkodzenie towaru będzie wynikało z jego nieprawidłowego zabezpieczenia, koszt poniesie w całości przewoźnik. Jeśli zaś inne auto spowodowuje wypadek (policja uzna jego winę), w wyniku którego towar ten zostanie uszkodzony, wtedy też ubezpieczenie wejdzie w życie.

Główną zaletą OCP przewoźnika jest zatem ochrona towarów i zmniejszenie odpowiedzialności za niej, która zawsze leży po stronie przewoźnika. Od momentu przekazania jej mu, aż po jej dostarczenie odpowiedniemu adresatowi to do niego zależy zadbanie o jej bezpieczeństwo. Ubezpieczenie sprawia, że może poczuć się bezpieczniej.

Samo ubezpieczenie jest w stanie dać poczucie bezpieczeństwa nie tylko przewoźnikowi, ale i jego klientom. Jeżeli zdecyduje się on na poinformowanie klientów o posiadaniu takowego, zaufanie względem niego gwałtownie wzrośnie. To z kolei wywoła większe zainteresowanie jego własną ofertą, a zatem przyczyni się do większego zarobku.

Ubezpieczenie przewoźnika krok po kroku

Istnieje zaledwie kilka kroków prowadzących ku temu, by skorzystać z oferty na OCP przewoźnika. Gdańsk, Poznań, Warszawa - nie ma większego znaczenia, skąd jest firma decydująca się na nie. Zwłaszcza że przez cały proces można również przejść w całości przez Internet, bez potrzeby odwiedzania placówki. Poniżej przedstawiamy wszystkie kroki prowadzące do ubezpieczenia własnej firmy tym właśnie ubezpieczeniem. Zaznaczamy jednak, że ich ilość tylko pozornie sugeruje niewielki czas konieczny do poświęcenia temu. Tymczasem każdy krok należy tutaj przemyśleć - ubezpieczenie to bowiem coś, co będzie chroniło firmę w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Dobrze byłoby, by robiło to na korzystnych i adekwatnych do profilu danej działalności warunkach.

  1. Wyselekcjonowanie ubezpieczycieli - podstawą jest znalezienie ubezpieczycieli, którzy są w stanie zaoferować korzystne dla danej firmy warunki współpracy. Dobrze byłoby, gdyby byli w stanie ubezpieczyć towary na średnią kwotę ich wartości. Ważny jest też koszt takiego ubezpieczenia. W znalezieniu firm godnych uwagi może pomóc multiagencja obliczająca koszt ubezpieczenia u wielu różnych firm.
  2. Negocjacja warunków - z każdym zakładem ubezpieczeń można negocjować. Warto to robić, by zapewnić sobie najlepsze warunki współpracy i rzeczywiście poczuć się w pełni bezpiecznie. Negocjacje najlepiej prowadzić na piśmie.
  3. Podpisanie umowy - ostatnim krokiem prowadzącym ku ubezpieczeniu się jest oczywiście podpisanie umowy. Warto zadbać o to, by spełniała ona wszelkie wcześniejsze ustalenia, ale też była napisana językiem prostym i zrozumiałym. Nie warto zaś podpisywać jej w ciemno. Zawsze należy ją dokładnie przewertować, ze szczególnym wzięciem pod uwagę tego, co najważniejsze - kosztu oraz sytuacji, w których ubezpieczenie nie aplikuje się do konkretnego zdarzenia.

Podsumowanie

Jednym z najbardziej atrakcyjnych z perspektywy firm zajmujących się przewożeniem towarów ubezpieczeń jest OCP przewoźnika. Gdańsk, Gdynia, Łódź - niezależnie od tego, które z miast stanowi obszar ich działania, z pewnością bardzo na nim skorzystają. Zwłaszcza że korzyści są widoczne nie tylko w przypadku konieczności sięgnięcia po dawane przez niego bezpośrednio benefity, ale już w przypadku oferowania swoich usług klientom. Nie trzeba udowadniać, że ci chętniej sięgają po przewoźników ubezpieczających ich paczki. Zanim jednak skorzysta się z usług konkretnego zakładu ubezpieczeń, warto zapoznać się z ofertą co najmniej kilku (chociażby za sprawą multiagencji, która porówna oferty wielu i zaproponuje te najlepsze). Wtedy też będzie się miało pewność, że skorzysta się z tego rzeczywiście najlepszego i zdecydowanie najkorzystniejszego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%