Zamknij
REKLAMA

Czy warto ubezpieczyć firmę?

09:23, 04.08.2021 | materiały partnera

Bezpieczeństwo i spokój - na to z pewnością liczy każdy przedsiębiorca. Nawet dobrze prosperująca firma może nagle popaść w tarapaty finansowe, jeśli dojdzie do niespodziewanych zdarzeń. Na szczęście da się przed tym chronić, wystarczy ubezpieczyć przedsiębiorstwo. Dlaczego warto to zrobić? Sprawdź już teraz!

Ochrona na wypadek różnych roszczeń

Prowadzenie każdej działalności, niezależnie od jej charakteru, wiąże się z pewnym ryzykiem. Największe pochodzi oczywiście od klientów. Osoby te mogą być niezadowolone z usług lub produktów, które im zaproponowałeś. Wiele przedsiębiorstw ponosi również ryzyko uszkodzenia cudzego mienia, np. firmy budowlane czy zakłady mechaniczne.

Obecnie obserwujemy coraz silniejszy rozwój pewnego trendu - jeśli tylko można wskazać winnego, najlepiej od razu starać się o odszkodowanie. Nawet drobny błąd Twojej firmy może skończyć się roszczeniami ze strony klientów. Bez ubezpieczenia będziesz musiał z własnej kieszeni wypłacić takim osobom odszkodowanie. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie firmy.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że czasem sytuacje bywają na tyle poważne, że związane z nimi roszczenia mogą nawet zagrozić płynności finansowej przedsiębiorstwa. Warto więc wykupić ubezpieczenie firmy, dzięki któremu odpowiedzialność za zdarzenia zostanie przeniesiona na ubezpieczyciela.

Polisa taka powinna zapewniać ochronę zarówno wtedy, gdy winnym zdarzenia będzie po prostu Twoja firma, Ty sam lub pracownik. Co ważne, w ramach ubezpieczenia powinieneś mieć zapewnione środki finansowe nie tylko na samo odszkodowanie. Ubezpieczyciele pokrywają także koszty procesów sądowych oraz skorzystania z pomocy prawnej.

Zdarzenia nadzwyczajne - przed tym również powinieneś się zabezpieczyć!

Odpowiedzialność cywilna to nie koniec. Zdecydowanie powinieneś zastanowić się również nad ubezpieczeniem firmowego mienia. O co chodzi? Przedsiębiorstwo jest zawsze narażone na różne zdarzenia nadzwyczajne. Zalicza się do nich m.in. pożary, które mogą dosłownie spustoszyć cały majątek przedsiębiorcy. Do tego dochodzą m.in. szkody wywołane przez groźne zjawiska atmosferyczne, powodzie czy np. trzęsienia ziemi, które również zdarzają się w Polsce na obszarach, gdzie znajduje się dużo kopalni.

Winowajcą szkód finansowych może być nie tylko natura, na której działanie mamy niewielki wpływ. Firmowe mienie narażone jest również na działalność złodziei. Zdarzają się także akty wandalizmu, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do ogromnych strat. To kolejne zdarzenia, w których ubezpieczenie firmowego mienia będzie bardzo przydatne.

OC dla pracowników - o tym także musisz pamiętać!

Wszystkie dotychczas opisane ubezpieczenia dla firm są nieobowiązkowe, ale istnieje jedno, które musi posiadać wielu przedsiębiorców - to OC dla pracodawców. Obowiązek wykupienia tej polisy dokładnie normują przepisy prawa. Do jej posiadania zobowiązane są przede wszystkim te osoby, które pracują w zawodach stwarzających duże ryzyko finansowe dla klientów. Zalicza się do nich np. radców prawnych, czy księgowych. Jeśli więc planujesz zakładać firmę, upewnij się, czy ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.

Znajdź najlepsze, tanie ubezpieczenie firmy!

Chcesz szybko i wygodnie znaleźć ubezpieczenie firmy, które sprosta Twoim oczekiwaniom i jednocześnie będzie niedrogie? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej. Znajdziesz ją na stronie https://ubezpieczamy24.com! Zajrzyj na nią i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy zapewnią Ci fachowe doradztwo w zakresie wyboru polisy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%