Zamknij
REKLAMA

Jakie są cechy idealnego kandydata na fryzjera?

00:00, 01.11.2021 | materiały partnera

Wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem swojej drogi życiowej. Wśród wielu zawodów mogą pomyśleć o zajmowaniu się fryzjerstwem. Jest to ciekawa praca, w której nie ma miejsca na nudę, a rok 2020 pokazał, jak bardzo brakuje ludziom wyjść do salonów fryzur. Jakie cechy charakteru należałoby mieć, by zająć się branżą fryzjerską na poważnie?

Liczy się talent

Całe dzieciństwo czesałaś koleżanki i robiłaś im w wakacje dobierane warkocze? Lubisz metamorfozy i zawsze są one trafione? Często zastanawiasz się, w jakich stylizacjach innym byłoby lepiej? A może jesteś znana w swoim otoczeniu z ulepszania wizerunku? Są to właśnie podstawowe predyspozycje, które skłaniają do myślenia, że możesz odnaleźć się w zawodzie fryzjera. Swoisty talent i smykałka do trafionych metamorfoz to coś, co trudno wyciągnąć z lekcji fryzjerstwa w szkole.

Dokładność połączona z wyobraźnią

Ogromne połacie wyobraźni są Ci potrzebne, by zwizualizować sobie każdego klienta w zupełnie nowym uczesaniu. Podczas aktywnego słuchania ich wizji, musisz widzieć, jak będzie ona wyglądała w rzeczywistości i czy faktycznie pasuje do danego typu twarzy, codziennego stylu ubierania oraz kolorytu skóry. Dokładność będzie zaś niezbędna przy przekładaniu wyobrażeń na fryzurę klienta, co nie zawsze jest łatwym zadaniem. Precyzyjne stosowanie technik fryzjerskich oraz skrupulatność przy pilnowaniu czasu farbowania włosów to oznaka prawdziwego profesjonalizmu w tym zawodzie.

Umiejętności interpersonalne

Fryzjerstwo opiera się na usługach, a więc i na ciągłym kontakcie z klientami. Rolą fryzjera jest nie tylko zainteresowanie ich swoja pracą, ale często i przekonanie do najlepszych dla ich wizerunku opcji. Podczas wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych często dużo się rozmawia. Od tego, czy potrafimy „wyczuć” naszego rozmówcę niejednokrotnie zależy to, czy powróci w progi naszego salonu fryzjerskiego. Dobra komunikacja przydaje się także w sytuacjach, które z samego założenia wywołują napięcie, jak np. niedokładnie wykonana usługa lub ogólne niezadowolenie z uzyskanego efektu. Opanowanie takich wydarzeń wymaga umiejętności interpersonalnych na wysokim poziomie.

Wysokie ambicje

W tym zawodzie do ciągłego rozwoju musimy popychać siebie sami. Nikt za nas nie wyjedzie na kolejne kursy, nie przejrzy setek magazynów z trendami fryzjerskimi i nie przećwiczy dopiero co zasłyszanych technik fryzjerskich. Nasze własne ambicje, by być najlepszym w tym, co robimy, będą więc idealnym motorem do tego, by poszerzać swoją wiedzę. Takie podejście jest niezbędne do tego, by ciągle nadążać za trendami i oferować swoim klientom coraz ciekawsze fryzury, pasujące do obecnie propagowanej mody.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%