Zamknij
REKLAMA

Jakie domy w Piasecznie cieszą się największą popularnością?

13:43, 18.01.2022 | materiał partnera

Piaseczno to średniej wielkości miasto, położone w województwie mazowieckim, odległe od Warszawy o około 20 kilometrów. To właśnie w Piasecznie wiele osób decyduje się na zakup domu dla całej rodziny. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy z poddaszem użytkowym, o powierzchni użytkowej od 100 do 150 metrów kwadratowych.

Domy na sprzedaż w Piasecznie 

W Piasecznie jest sporo domów jednorodzinnych na sprzedaż, przy czym część to inwestycje deweloperskie, z rynku pierwotnego, a część to nieruchomości z rynku wtórnego. Domy w Piasecznie są świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących w Warszawie i okolicach, a także dla tych, którzy wykonują swoje obowiązki zdalnie.

Obecnie duże domy wielopokoleniowe nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem jak jeszcze kilkanaście lat temu. Znacznie częściej sprzedają się domy o mniejszej powierzchni, głównie od 100 do 150 metrów kwadratowych. Coraz większe znaczenie ma z kolei lokalizacja, ponieważ to właśnie ona wpływa na wartość domu, a także komfort mieszkania.

Dodatkowo dużym powodzeniem cieszą się domy z poddaszem użytkowym, które można zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami. Warto dodać, że spore znaczenie ma nie tylko sama powierzchnia, ale także możliwość wydzielenia dwóch stref, czyli dziennej i nocnej. W ten sposób dom staje się znacznie wygodniejszy do życia. 

Coraz większa popularność domów ekonomicznych i energooszczędnych

Wzrost cen na rynku ogólnoświatowym i polskim, a także inflacja i wysokie koszty ogrzewania sprawiają, że coraz większą popularnością cieszą się domy jak najbardziej ekonomiczne, a także energooszczędne.

Budownictwo energooszczędne wybierane jest przez tych inwestorów, którym zależy na jak najniższych comiesięcznych rachunkach, a także wysokim komforcie mieszkania. Dodatkowo zastosowanie nowych technologii podnosi wartość domu i sprawia, że później łatwiej można go sprzedać.

Współczesne nieruchomości powinny więc wykorzystywać promieniowanie słoneczne, a także rozwiązanie smart. W ten sposób dom staje się wygodniejszy i bezpieczniejszy do życia. Energooszczędny charakter inwestycji łączy się także z wykorzystaniem naturalnych materiałów, odpowiednich dla środowiska naturalnego. 

Ceny za domy w Piasecznie 

Na pewno znajdziesz domy w Piasecznie na morizon.pl w bardzo zróżnicowanych cenach. Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Piasecznie to 1 509 790 zł (6426 zł/m²). Właśnie ze względu na stosunkowo wysokie ceny dużym zainteresowaniem cieszą się domy mniejsze, nawet te do 120 metrów kwadratowych.

Warto jednak wiedzieć o tym, że w Piasecznie można znaleźć także znacznie większe, droższe i bardziej luksusowe domy, na przykład o powierzchni od 300 do 450 metrów kwadratowych z dużą działką. Oczywiście za takie nieruchomości należy znacznie więcej zapłacić.

W niektórych miejscach, na przykład na osiedlu Oakland Park Konstancin, ceny mogą dochodzić do 15 tysięcy za metr kwadratowy, co oznacza, że za nieruchomość o powierzchni 300 metrów trzeba zapłacić około 5 milionów złotych. Warto więc zaznaczyć, że obecnie jednym z najważniejszych wyznaczników cen jest lokalizacja. Im bardziej prestiżowa okolica, tym droższy dom. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%