Zamknij
REKLAMA

Jakie są rodzaje podkładów na materace?

09:07, 29.04.2022 | materiał partnera

Wiesz już, jak bardzo przydatny jest dobry nieprzemakalny podkład na Twój materac. Jednak jak zdecydować się na ten najlepszy? Najlepiej jak dopasujesz go do swoich potrzeb. Ze względu na zakładanie ich na materac istnieją trzy główne rodzaje nieprzemakalnych ochraniaczy, pomiędzy którymi możesz wybierać:

Obudowane

Dzięki dużemu suwakowi całkowicie otaczają Twój materac, tworząc szczelną obudowę. Są nieco trudniejsze do założenia lub zdjęcia niż nieprzemakalne prześcieradła, ale dzięki temu zapewniają całkowitą ochronę przed wszystkimi plamami, brudem i roztoczami.

Dopasowane

Podobne do nieprzemakalnych prześcieradeł. Taki dopasowany ochraniacz na materac zakrywa górę, boki i częściowo także spód materaca. Dopasowane nieprzemakalne ochraniacze są prostymi blokerami plam i dość łatwo się je ściąga w razie nagłego wypadku, jakim jest wylanie płynu czy zalanie materaca.

Z kotwicą lub elastycznym paskiem

Te ochraniacze zapewniają najmniejszą ochronę, ponieważ zazwyczaj zakrywają tylko górną część materaca. Są montowane na wierzchu łóżka dzięki elastycznym paskom i przypominają trochę prześcieradła z gumką.

Materiał nieprzemakalnego podkładu na materac

Podobnie jak dopasowanie, materiał, z jakie został wykonany nasz nieprzemakalny ochraniacz na materac, może wpływać na jego zabezpieczenie i jakość naszego snu. Tutaj także masz kilka opcji do wyboru. W zależności od potrzeb możesz znaleźć ochraniacze na materace z różnych materiałów, między innymi takich jak: bawełna, wełna, poliester, lateks czy spandex.

Każdy materiał ma swoje charakterystyczne cechy. Na przykład dla tych, którzy mają dzieci, priorytetem może być ochrona przed nocnym moczeniem więc najważniejsze, żeby ochraniacz na materac był nieprzemakalny. Dla osób z wrażliwością sezonową najlepszy będzie hipoalergiczny pokrowiec, ponieważ nie tylko ochroni ich przed roztoczami, ale także zagwarantuje im spokój podczas snu.

Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę kilka czynników

Zdolność do czyszczenia

Niektórzy mogą się zastanawiać, jak prać ochraniacz na materac bez naruszania jego struktury.

Dla własnej wygody dobrze jest wziąć pod uwagę kompatybilność z praniem w pralce i suszeniem w suszarce.

Przepływ powietrza

Pocisz się na samą myśl o spaniu na większej liczbie warstw? Niektóre pokrowce na materace są wykonane z materiałów termodynamicznych lub odprowadzających pot, które zapewniają doskonałą oddychalność.

Wygoda

Ochraniacz na materac powinien zwiększać komfort snu, a nie go obniżać. Wybierz materiał, który pasuje do Twojej skóry, ciała i wrażliwości.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%